Наша шкіра, як дзеркало, що відображає внутрішній стан організму. При зараженні вірусом папіломи людини на тілі з’являються новоутворення у вигляді сосочків або вузликів, одним з таких новоутворень є бородавки.

Закономірно, що поява бородавок на нікого не ощасливить, тому люди соромляться цієї проблеми і намагаються якнайшвидше її позбутись. На щастя, сучасна дерматологія пропонує одразу кілька способів, того як позбутися бородавок швидко і безболісно. Проте перш, ніж вдаватись до радикальних методів потрібно знати з чим саме ти борешся.

Основні види бородавок

  1. Видалення бородавок рідким азотомЗвичайні (вульгарні) – це щільні папули (вузлики) від 1 до 10мм і більше, які з часом грубшають. Вони можуть бути одиничними або локалізуватись невеликими осередками, найчастіше утворюються на пальцях рук, біля основи нігтя, на кистях, рідше – на обличчі, передпліччі та гомілках.
  2. Плоскі бородавки мають такий самий колір, як і навколишня шкіра. Вони дещо виступають над її поверхнею. Найчастіше такі бородавки множинні і мають невеликі розміри. Локалізуються на обличчі, кистях рук, гомілках. Рекомендовано видаляти плоскі бородавки лазером, оскільки це найменш травматичний спосіб, що 100% не лишає рубців.
  3. Підошовні бородавки – це тверді утворення діаметром від 1 мм до декількох сантиметрів, з чіткими кордонами і грубою шорсткою поверхнею, утворюються під шкірою стоп. За кольором вони можуть бути світло-коричневими, білими, з добре видними чорними вкрапленнями. У міру зростання можуть ставати хворобливими і навіть сильно ускладнювати ходьбу. Досить часто підошовні бородавки плутають з сухими мозолями і намагаються самостійно позбутися їх з допомогою народних засобів, що часто призводить до ще більшого поширення новоутворень.

Механізм зараження бородавками

Зараження ВПЛ (вірус папіломи людини) досить простий, в повсякденному житті, через побутові речі, наприклад, підошовні бородавки досить легко підхопити в лазні чи басейні. Більш швидкому поширенню інфекції сприяють мікротравми і тріщини, підвищення проникності шкіри. На ризик зараження також впливає стан імунітету.

Як лікувати бородавки?

Всі подібні новоутворення підлягають видаленню, в деяких випадках додатково призначається противірусна терапія.

Чому необхідно видаляти бородавки?

Основна причина видалення бородавок – це високий ризик їх поширення по тілу. Окрім явного естетичного дискомфорту, навколонігтьові бородавки можуть спровокувати деформацію і відшарування нігтя, підошовні – викликати виражений біль при ходьбі та інші неприємні відчуття.

Який метод видалення віддати перевагу?

Сучасна дерматологія пропонує методи видалення бородавок лазером, рідким азотом та за допомогою радіоножа. В минулі роки практикувалось хірургічне видалення подібних новоутворень, однак цей метод відживає своє, оскільки є досить травматичним. Всі перелічені вище методи видалення є ефективними і такими, що не залишають рубців на місці видаленого новоутворення. Стосовно того, який метод краще обрати, варто проконсультуватись з досвідченим дерматологом.

Лазерне видалення бородавок

Видалення бородавок лазером дозволяє якісно, безболісно і в найкоротші терміни позбутися проблеми. Лазерний промінь впливає виключно на новоутворення, не зачіпаючи здорові тканини. Сама процедура займає декілька хвилин і є практично безболісною.Видалення бородавок на пальці

Лазерне видалення бородавок не потребує спеціального догляду після процедури, невеличка коричнева кірка та інші сліди від впливу самостійно зникають вже за кілька днів. Єдине: на цей період необхідно припинити відвідування басейнів і саун, по можливості намагатись не мочити місце впливу.

Подібна процедура є безкровною, оскільки під впливом лазера судини буквально спаюються і не кровоточать.

На жаль, процедура має свої протипоказання, зокрема: онкологія, захворювання шкіри та запалення шкіри поблизу бородавок, надто смугла шкіра, ГРЗ, вагітність та період годування груддю.

Кріодеструкція

Видалення бородавок рідким азотом або кріодеструкція – в основі методу лежить точний, концентрований вплив на новоутворення низьких температур, що провокує їх руйнування.

Рідкий азот наноситься на бородавку з допомогою спеціального аплікатора. Безпосередній вплив азоту на шкіру дуже короткочасний, що унеможливлює травматизацію. Повне відновлення місця впливу відбувається за 10-14 днів. При видаленні підошовних бородавок рідким азотом може знадобитися кілька процедур, це пояснюється вростанням новоутворень вглиб тканин.

Радіохвильове видалення

Видалення бородавок радіоножем відбувається з допомогою радіосигналу, що спрямований на новоутворення. Вплив радіосигналу спричиняє випаровування внутрішньоклітинної рідини, розсічення бородавки та її подальше руйнування. При цьому навколишні тканини лишаються неушкодженими, після розтину рани не утворюється кров’яний згусток, а сам вплив радіосигналу має антисептичний ефект, що попереджає запалення.

При радіохвильової видаленні бородавок спостерігається прискорене відновлення тканин без будь-яких видимих ознак (рубців, шрамів), що надзвичайно важливо, якщо бородавка виникла на обличчі чи шиї.

Видалення бородавок у Львові

Всі перераховані вище методи потребують високої майстерності лікаря-дерматолога, який має точно визначити глибину вростання бородавки та вплинути на новоутворення так, щоб не зачепити здорові тканини поблизу. Саме тому запрошуємо вас до клініки «Леодерм» у Львові, досвід лікарів якої рахується роками успішної роботи. Після консультації та огляду вам буде призначений оптимальний метод видалення бородавок і вже після наступного візиту ви позбудетесь цієї неприємної косметичної проблеми. Дзвоніть та записуйтесь на прийом в клініку «Леодерм». Ми чекаємо на вас!

Видалення бородавок: ціна

Консультація дерматолога250 грн
Консультація провідного спеціаліста300 грн
Консультація дерматолога (канд.мед наук)800 грн
Повторна консультація дерматолога150 грн
Повторна консультація провідного спеціаліста180 грн
Курс лікування системними ретиноїдами1000 грн
Дерматоскопія (1-3 новоутвора)250 грн
Дерматоскопія (4-6 новоутвора)350 грн
Дерматоскопія (7-9 новоутвора)450 грн
Дерматоскопія (більше 10-и новоутворів)550 грн
Кріодеструкція бородавки 1 ст. 250 грн
Кріодеструкція бородавки 2 ст. 350 грн
Кріодеструкція бородавки 3 ст. 450 грн
Кріодеструкція бородавки 4 ст. 550 грн
Повторна кріодеструкція бородавки 1 ст. 100 грн
Повторна кріодеструкція бородавки 2 ст. 190 грн
Повторна кріодеструкція бородавки 3 ст. 290 грн
Повторна кріодеструкція бородавки 4 ст. 390 грн
Кюретаж бородавки (1шт.)50 грн
Видалення папілом/кератоми радіоножем 1 ст. 300 грн
Видалення папілом/кератоми радіоножем 2 ст.400 грн
Видалення папілом/кератоми радіоножем 3 ст. 600 грн
Видалення папілом/кератоми радіоножем 4 ст. 900 грн
Видалення папілом/кератоми азотом 1 ст. 250 грн
Видалення папілом/кератоми азотом 2 ст. 350 грн
Видалення папілом/кератоми азотом 3 ст. 550 грн
Видалення папілом/кератоми азотом 4 ст. 800 грн
Видалення папілом складних анатомічних ділянок радіоножем 1 ст. 350 грн
Видалення папілом складних анатомічних ділянок радіоножем 2 ст. 450 грн
Видалення папілом складних анатомічних ділянок радіоножем 3 ст. 600 грн
Видалення папілом складних анатомічних ділянок радіоножем 4 ст. 1000 грн
Видалення папілом складних анатомічних ділянок азотом 1 ст. 300 грн
Видалення папілом складних анатомічних ділянок азотом 2 ст. 400 грн
Видалення папілом складних анатомічних ділянок азотом 3 ст. 550 грн
Видалення папілом складних анатомічних ділянок азотом 4 ст. 850 грн
Видалення гострокінцевих кандилом радіоножем 1 ст. 400 грн
Видалення гострокінцевих кандилом радіоножем 2 ст. 600 грн
Видалення гострокінцевих кандилом радіоножем 3 ст. 800 грн
Видалення гострокінцевих кандилом азотом 1 ст. 300 грн
Видалення гострокінцевих кандилом азотом 2 ст. 500 грн
Видалення гострокінцевих кандилом азотом 3 ст. 700 грн
Видалення невусів 1 ст.500 грн
Видалення невусів 2 ст.600 грн
Видалення невусів 3 ст.700 грн
Видалення невусів 4 ст.1000 грн
Патогістологічне обстеження350 грн
Патогістологічне обстеження для верифікації діагнозу 1 ст700 грн
Патогістологічне обстеження для верифікації діагнозу 2 ст900 грн
Патогістологічне обстеження для верифікації діагнозу 3 ст1200 грн
Видалення ділянки контагіозного молюска 1 ст. 250 грн
Видалення ділянки контагіозного молюска 2 ст. 350 грн
Видалення ділянки контагіозного молюска 3 ст. 500 грн
Видалення ділянки контагіозного молюска 4 ст. 700 грн
Видалення одного міліуму (жировика) 120 грн
Анестезія місцева100 грн