Наша шкіра, як дзеркало, що відображає внутрішній стан організму. При зараженні вірусом папіломи людини на тілі з’являються новоутворення у вигляді сосочків або вузликів, одним з таких новоутворень є бородавки.

Закономірно, що поява бородавок на нікого не ощасливить, тому люди соромляться цієї проблеми і намагаються якнайшвидше її позбутись. На щастя, сучасна дерматологія пропонує одразу кілька способів, того як позбутися бородавок швидко і безболісно. Проте перш, ніж вдаватись до радикальних методів потрібно знати з чим саме ти борешся.

Основні види бородавок

  1. Видалення бородавок рідким азотомЗвичайні (вульгарні) – це щільні папули (вузлики) від 1 до 10мм і більше, які з часом грубшають. Вони можуть бути одиничними або локалізуватись невеликими осередками, найчастіше утворюються на пальцях рук, біля основи нігтя, на кистях, рідше – на обличчі, передпліччі та гомілках.
  2. Плоскі бородавки мають такий самий колір, як і навколишня шкіра. Вони дещо виступають над її поверхнею. Найчастіше такі бородавки множинні і мають невеликі розміри. Локалізуються на обличчі, кистях рук, гомілках. Рекомендовано видаляти плоскі бородавки лазером, оскільки це найменш травматичний спосіб, що 100% не лишає рубців.
  3. Підошовні бородавки – це тверді утворення діаметром від 1 мм до декількох сантиметрів, з чіткими кордонами і грубою шорсткою поверхнею, утворюються під шкірою стоп. За кольором вони можуть бути світло-коричневими, білими, з добре видними чорними вкрапленнями. У міру зростання можуть ставати хворобливими і навіть сильно ускладнювати ходьбу. Досить часто підошовні бородавки плутають з сухими мозолями і намагаються самостійно позбутися їх з допомогою народних засобів, що часто призводить до ще більшого поширення новоутворень.

Механізм зараження бородавками

Зараження ВПЛ (вірус папіломи людини) досить простий, в повсякденному житті, через побутові речі, наприклад, підошовні бородавки досить легко підхопити в лазні чи басейні. Більш швидкому поширенню інфекції сприяють мікротравми і тріщини, підвищення проникності шкіри. На ризик зараження також впливає стан імунітету.

Як лікувати бородавки?

Всі подібні новоутворення підлягають видаленню, в деяких випадках додатково призначається противірусна терапія.

Чому необхідно видаляти бородавки?

Основна причина видалення бородавок – це високий ризик їх поширення по тілу. Окрім явного естетичного дискомфорту, навколонігтьові бородавки можуть спровокувати деформацію і відшарування нігтя, підошовні – викликати виражений біль при ходьбі та інші неприємні відчуття.

Який метод видалення віддати перевагу?

Сучасна дерматологія пропонує методи видалення бородавок лазером, рідким азотом та за допомогою радіоножа. В минулі роки практикувалось хірургічне видалення подібних новоутворень, однак цей метод відживає своє, оскільки є досить травматичним. Всі перелічені вище методи видалення є ефективними і такими, що не залишають рубців на місці видаленого новоутворення. Стосовно того, який метод краще обрати, варто проконсультуватись з досвідченим дерматологом.

Лазерне видалення бородавок

Видалення бородавок лазером дозволяє якісно, безболісно і в найкоротші терміни позбутися проблеми. Лазерний промінь впливає виключно на новоутворення, не зачіпаючи здорові тканини. Сама процедура займає декілька хвилин і є практично безболісною.Видалення бородавок на пальці

Лазерне видалення бородавок не потребує спеціального догляду після процедури, невеличка коричнева кірка та інші сліди від впливу самостійно зникають вже за кілька днів. Єдине: на цей період необхідно припинити відвідування басейнів і саун, по можливості намагатись не мочити місце впливу.

Подібна процедура є безкровною, оскільки під впливом лазера судини буквально спаюються і не кровоточать.

На жаль, процедура має свої протипоказання, зокрема: онкологія, захворювання шкіри та запалення шкіри поблизу бородавок, надто смугла шкіра, ГРЗ, вагітність та період годування груддю.

Кріодеструкція

Видалення бородавок рідким азотом або кріодеструкція – в основі методу лежить точний, концентрований вплив на новоутворення низьких температур, що провокує їх руйнування.

Рідкий азот наноситься на бородавку з допомогою спеціального аплікатора. Безпосередній вплив азоту на шкіру дуже короткочасний, що унеможливлює травматизацію. Повне відновлення місця впливу відбувається за 10-14 днів. При видаленні підошовних бородавок рідким азотом може знадобитися кілька процедур, це пояснюється вростанням новоутворень вглиб тканин.

Радіохвильове видалення

Видалення бородавок радіоножем відбувається з допомогою радіосигналу, що спрямований на новоутворення. Вплив радіосигналу спричиняє випаровування внутрішньоклітинної рідини, розсічення бородавки та її подальше руйнування. При цьому навколишні тканини лишаються неушкодженими, після розтину рани не утворюється кров’яний згусток, а сам вплив радіосигналу має антисептичний ефект, що попереджає запалення.

При радіохвильової видаленні бородавок спостерігається прискорене відновлення тканин без будь-яких видимих ознак (рубців, шрамів), що надзвичайно важливо, якщо бородавка виникла на обличчі чи шиї.

Видалення бородавок у Львові

Всі перераховані вище методи потребують високої майстерності лікаря-дерматолога, який має точно визначити глибину вростання бородавки та вплинути на новоутворення так, щоб не зачепити здорові тканини поблизу. Саме тому запрошуємо вас до клініки «Леодерм» у Львові, досвід лікарів якої рахується роками успішної роботи. Після консультації та огляду вам буде призначений оптимальний метод видалення бородавок і вже після наступного візиту ви позбудетесь цієї неприємної косметичної проблеми. Дзвоніть та записуйтесь на прийом в клініку «Леодерм». Ми чекаємо на вас!

Видалення бородавок: ціна

ДерматологіяЦіна
Консультація дерматолога500 грн
Повторна консультація дерматолога350 грн
Курс лікування системними ретиноїдами провідним спеціалістом2500 грн
FotoFinder Цифрова дерматоскопія від 1 до 3 родимок650 грн
FotoFinder Цифрова дерматоскопія від 4 до 10 родимок900 грн
FotoFinder Картування родимок всього тіла + діагностика2800 грн
FotoFinder Повторне картування родимок всього тіла + діагностика3200 грн
Діагностична біопсія від 700 грн
Діагностична біопсія з накладанням швів від 2150 грн
Видалення папілом/кератоми радіоножем одна
анатомічна ділянка
від 550 грн до 1300 грн
Кріодеструкція від 500 грн
Повторна кріодеструкція бородавки від 300 грн до 550 грн
Кюретаж бородавки (1шт.)200 грн
Лазерне видалення папілом/кератоми одна анатомічна ділянка від 750 грн
Видалення папілом/кератоми азотом від 550 грн до 1050 грн
Видалення папілом складних анатомічних ділянок радіоножем від 700 грн до 1400 грн
Лазерне видалення папілом складних анатомічних ділянок від 950 грн
Видалення папілом складних анатомічних ділянок азотомвід 550 грн до 900 грн
Видалення гострокінцевих кондилом радіоножем від 700 грн до 2400 грн
Видалення гострокінцевих кондилом азотом від 700 грн до 2000 грн
Патогістологічне обстеженняВід 650 грн
Видалення ділянки контагіозного молюска від 550 грн до 1050 грн
Видалення ксантелазм радіоножем від 650грн/шт
Лазерне видалення ксантелазм від 850 грн/шт
Лазерне видалення бородавки від 650 грн/шт
Видалення одного міліуму80 грн
Видалення одного міліуму на повіках150 грн
Анестезія місцева100 грн
Ін'єкції Кеналогу550 грн
Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (42 голосів, оцінка: 3,88 из 5)