Лейкоплакія – це не самостійне захворювання, а патологічний стан шийки матки або вульви, при якому відбуваються дистрофічні зміни багатошарового плоского епітелію. При лейкоплакії спостерігається ороговіння слизової та зміна її кольору з рожевого на білий. Лейкоплакію шийки матки або вульви відносять до передракових станів і без належного лікування патологія трансформується в злоякісне новоутворення.

Причини лейкоплакії

Причини розвитку патології можуть бути зовнішнього та внутрішнього походження. До них відносять:

  • гормональний дисбаланс, що може бути спровокований вагітністю, менопаузою або причинами невизначеної природи;
  • інфекційно-запальні процеси – ендометрит, аднексит та ін.;
  • інфекції, що передаються статевим шляхом – папіломавірусна інфекція, хламідіоз, уреаплазмоз, герпес, цитомегаловірус та ін.;
  • часта зміна сексуальних патнерів;
  • механічні травми і хімічні ушкодження, що виникли через аборти, вишкрібання, лікування ерозій та хірургічних процедур.

Види патології

Лікарі виділяють два види лейкоплакії шийки матки:

  1. Проста форма лейкоплакії вражає лише поверхневі шари епітелію.
  2. Проліферативна форма – вражає всю слизову шийки, аж до формування злоякісних новоутворень.

Діагностика та симптоми лейкоплакії шийки матки

Рання діагностика лейкоплакії має надзвичайно важливе значення, адже після трансформації її в злоякісне новоутворення, усунути негативні наслідки для організму надзвичайно важко.лейкоплакія шийки у жінок

Виявити лейкоплакію можна лише під час гінекологічного огляду, оскільки сама патологія не має виражених симптомів. Часто вона виявляється, коли жінка приходить до гінеколога з ознаками запального процесу органів малого тазу або інфекціями статевих органів.

Професійний огляд дозволяє виявити лейкоплакію шийки матки розміром від точкової бляшки до великих зон або множинних уражень, що можуть поширюватись і на склепіння піхви. Зони патологічного процесу мають біле або біло-сіре забарвлення з чіткими контурами та найрізноманітнішими формами і розмірами.

Період трансформації патології в рак шийки матки завжди індивідуальний, це залежить від причин, що спровокували розвиток її розвиток, форми і стадії процесу, віку пацієнтки та стану її імунної системи. В поодиноких випадках лейкоплакія може існувати декілька років без негативних перетворень в шийці, однак найчастіше відсутність своєчасного лікування призводить до розвитку онкології.

Лікування лейкоплакії шийки матки

Лікування лейкоплакії шийки матки багато в чому залежить від причин, що спровокували її розвиток. Передусім, проводиться біопсія, що дозволяє виключити наявність онкологічних новоутворень. Подальша терапія направлена на усунення першопричин лейкоплакії. В ході лікування призначаються антибактеріальні, противірусні, протизапальні препарати.intimnie-problemi

Для усунення безпосередніх зон ураження на шийці або вульві застосовується кріодеструкція.

Одним з найбільш поширених методів усунення осередків лейкоплакії шийки матки є кріодеструкція. Вона ефективна в 98,5% випадків. Метод є абсолютно безпечним, нетравматичним та безболісним.

Жінкам, що мали в анамнезі лейкоплакію необхідно проходити кольпоскопію раз на рік зі здачею всіх необхідних аналізів, оскільки патологія має великий відсоток рецидивів.

Лікування лейкоплакії у Львові

Найбільшому ризику зіткнутися з раком шийки матки внаслідок лейкоплакії піддаються не уважні до свого здоров’я жінки, адже більшість патологій жіночої репродуктивної системи протікають безсимптомно. Регулярні огляди гінеколога (мінімум раз на рік) вбережуть вас від можливих захворювань, інфекцій та їх ускладнень. Пройти обстеження у приватному гінекологічному кабінеті пропонує клініка «Леодерм». До ваших послуг кращі лікарі міста. Крім того ми зможемо усунути осередки лейкоплакії з допомогою новітніх методів кріодеструкції. Попіклуйтесь про своє здоров’я вже зараз, запишіться на прийом.

Консультація з оглядом первинна400
Повторна консультація250
Інтерпретація результатів лабораторного дослідження для корекції лікування50
Мазок на флору160
ПАП-тест200
Кольпоскопія350
Біопсія шийки матки1000
Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (6 голосів, оцінка: 3,83 из 5)