За статистикою, мікоплазмоз (мікоплазма) зустрічається у 10-50% (за різними показниками) дорослого статевозрілого населення. Частіше інфікуються жінки (носіями є від 20% до 50%).Mycoplasma hominis

Мікоплазмоз – це венеричне захворювання, яке провокується бактеріями – мікоплазмами. Загалом в організмі людини може бути присутньо до 16 видів мікоплазм, 6 з них живуть на слизових оболонках статевих органів і сечових шляхів.

Найчастіше збудниками мікоплазмозу є:

  • Mycoplasma hominis.
  • Mycoplasma genitalium.

Як і всі інфекції, що передаються статевим шляхом, мікоплазма провокує розвиток цервіциту, вагініту, простатиту, пієлонефриту та інші хвороб сечостатевої системи.

Шляхи передачі мікоплазмозу

В більшості випадків мікоплазмоз (мікоплазма) передається статевим шляхом від зараженого партнера, проте не виключений і побутовий шлях зараження.

Симптоми мікоплазмозу у жінок та його ускладнення

Урогенітальний мікоплазмоз не має явних симптомів і в цьому полягає основна складність постановки діагнозу. Більш, ніж в 40% випадків захворювання протікає латентно, не проявляючи жодних зовнішніх ознак. Однак, коли хвороба переходить в гостру стадію, проявляються наступні симптоми мікоплазмозу у жінок, які характерні для всіх ІПСШ:мікоплазма геніталіум

  • прозорі виділення з піхви різної інтенсивності;
  • відчуття свербіння і печіння під час сечовипускання;
  • рідше болі внизу живота і при статевому акті (при розповсюдженні інфекції по сечостатевій системі).

Перші ознаки інфікування проявляються через 3-5 тижнів після зараження. Інтенсивність симптомів мікоплазмозу проявляється по-різному, як правило, клінічна картина у чоловіків значно яскравіша, тому при появі ознак запалення у чоловіка, обстеження має пройти і його сексуальна партнерка.

Ускладнити клінічні симптоми хвороби можуть наступні фактори:

  • супутня інфекція будь-якого походження;
  • гормональний дисбаланс;
  • зміни в імунній системі організму.

Жіноче безпліддя теж нерідко провокується інфекцією урогенітального тракту, першопричиною якої є мікоплазми.

Діагностика мікоплазми у жінок

Оскільки мікоплазмоз у жінок є досить поширеною патологією, а його симптоми часто бувають абсолютно непомітними, профілактичний огляд у гінеколога варто проходити мінімум раз на рік. Особливу увагу на своє здоров’я слід звернути жінкам, що мають хронічні захворювання та запальні процеси сечостатевої системи.

До групи ризику варто включити і пацієнтів з пієлонефритом або каменями в нирках. Необхідно обов’язкове регулярне обстеження пацієнток з безпліддям.

Для діагностики інфекції застосовують метод полімеразної ланцюгової реакції.

Лікування мікоплазмозу у жінок

Лікування мікоплазми у жінок спрямоване не лише на усунення інфекції, а й на підвищення опірних сил організму, а також захист мікрофлори піхви та кишечнику, адже лікування мікоплазмозу передбачає прийом антибіотиків. Щоб уникнути виникнення кандидозів, рекомендовано прийом протигрибкових препаратів. Крім того, досить часто лікарі призначають лікувальну дієту, що виключає жирну, смажену, копчену їжу, спритні напої.ІПСШ

По закінченню курсу лікування мікоплазмозу проводиться контрольне обстеження. У разі виникнення рецидиву необхідна діагностика на виявлення інших ІПСШ.

Дуже важливо, щоб лікування мікоплазми пройшли всі сексуальні партнери пацієнтки. Медикаментозна терапія призначається кожному індивідуально.

Пройти обстеження на мікоплазму у Львові пропонує клініка «Леодерм». Ми надамо вам максимально точні та швидкі результати обстеження. В разі позитивного результату, наші лікарі-гінекологи призначать вам максимально щадне та дієве лікування, адже усунути захворювання на початковій стадії, ще до появи ускладнень, значно простіше, ніж боротися з наслідками. Гарантуємо анонімність. Запишіться на прийом за контактними телефонами на сайті. Ми працюємо щодня, окрім неділі.

Консультація з оглядом первинна400
Повторна консультація250
Інтерпретація результатів лабораторного дослідження для корекції лікування50
Мазок на флору160
ПАП-тест200
Кольпоскопія350
Біопсія шийки матки1000
Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, оцінка: 5,00 из 5)