Латентними носіями уреаплазмозу є від 40% до 80% дівчат і жінок. Відсоток чоловіків-носії є дещо нижчим. Причому, якщо в парі один з партнерів є носієм інфекції, то другий неодмінно інфікується.

Уреаплазмоз відноситься до інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), симптоми захворювання проявляються і у чоловіків, і у жінок. Збудником є бактерія під назвою Ureaplasma urealyticum (уреаплазма).

Ureaplasma parvum є умовно-патогенною бактерією і в невеликих кількостях присутня в мікрофлорі сечостатевої системи кожної людини. Уреаплазмоз виникає у випадках, коли чисельність бактерій непропорційно зростає, причиною цього можуть бути як зовнішні, так і внутрішні фактори.

Причини розвитку уреаплазмозу та шляхи його передачі

Найпоширеніший спосіб зараження – це незахищений статевий акт. Причому уреаплазмоз у чоловіків майже ніяк не проявляється, тому сексуальний партнер може і не здогадуватись про те, що є носієм інфекції.Ureaplasma urealyticum

Інший шлях інфікування – це від матері до дитини в період виношування або пологів.

Побутовим шляхом хвороба передається вкрай рідко.

При зараженні статевим шляхом симптоми уреаплазмозу проявляються через 1-2 тижні, однак інфекція досить тривалий час може перебувати в організмі латентно, не проявляючи себе. Спровокувати загострення можуть наступні фактори:

  • зниження імунітету;
  • вагітність або аборт;
  • хірургічні втручання;
  • екстрагенітальні патології і системні захворювання.

Симптоми уреаплазмозу у жінок

Уреплазмоз практично не має специфічних симптомів, його досить легко переплутати з іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом або ж запальними захворюваннями сечостатевої системи: цистит, уретрит, ендометрит. Саме тому важливо пройти лабораторну діагностику і виявити збудник.уреаплазмоз у вагітних

До можливих симптомів уреаплазмозу у жінок відносять:

  • свербіж та печію в області статевих органів;
  • дискомфорт і болі внизу живота, що посилюються під час статевого акту або при сечовипусканні;
  • виділення з піхви;
  • порушення сексуальної, а часом і фертильної функції.

Ступінь прояву симптомів уреаплазмозу залежить від стану імунітету жінки, її віку, активності статевого життя і навіть харчування. При відсутності лікування уреаплазмозу у жінок, він може трансформуватись в хронічну форму і у майбутньому спровокувати появу ерозії шийки матки.

Діагностика уреаплазмозу

Виявити і диференціювати уреаплазмоз можна лише з допомогою полімеразно-ланцюгової реакції (коротка назва: ПЛР). Цей метод є точним, тому його використовують для діагностики уреаплазмозу у жінок та чоловіків.

Лікування уреаплазмозу у жінок

Як правило, уреалазмоз розглядається не як самостійне захворювання, а як ускладнення інших запальних процесів чи інфекцій сечостатевої системи, тому передусім, усувається причина, що стала пусковим механізмом для розмноження патогенної мікрофлори.

Залежно від форми захворювання (гостра, підгостра або хронічна) застосовують різні комбінації препаратів, але до лікування уреаплазмозу завжди підходять комплексно.

Основною групою препаратів є антибіотики, їх можуть застосовувати у вигляді таблеток, свічок, гелів, мазей.

Пройти всебічне обстеження та отримати відповідне лікування уреаплазмозу ви можете в клініці «Леодерм» у Львові. З нами ви можете бути впевнені в точності отриманих аналізів та ефективності лікування. Приватний гінекологічний кабінет у Львові працює щодня, окрім неділі. Записуйтесь на прийом!

Консультація з оглядом первинна400
Повторна консультація250
Інтерпретація результатів лабораторного дослідження для корекції лікування50
Мазок на флору160
ПАП-тест200
Кольпоскопія350
Біопсія шийки матки1000
Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, оцінка: 5,00 из 5)