Вірус паліломи людини (ВПЛ) є надзвичайно розповсюдженим і багатоликим. Одним з його проявів є кондиломатоз – гострокінцеві кондиломи на статевих губах у жінок та плоскі кондиломи на шийці матки. Хвороба є надзвичайно небезпечною і зараховується до передракових станів! Тому важливо вчасно звернутися за допомогою до гінеколога і пройти необхідне лікування.

Що таке кондиломи?

кондиломи фотоІнша назва кондилом (папілом) – «генітальні бородавки». Вони мають вигляд невеликих наростів, що утворюються з сосочкового шару епітелію слизової і шкіри. На початкових стадіях росту кондиломи незаразні, однак при досягненні ними шару епідермісу, вірус легко передається статевим шляхом.
Існують такі види папілорм на статевих органах

Гострокінцеві кондиломи розростаються ззовні: на шкірі та слизових. Вони мають специфічні витягнуті сосочки.

Плоскі кондиломи розростаються в глибину епітеліального шару, що може спровокувати розвиток онкології. Основна їх локалізація – шийка матки. Вимагають негайного лікування!

Шляхи передачі ВПЛ

При статевому контакті з зараженою ВПЛ людиною ризик виникнення кондилом статевих органів у жінок становить від 75 до 100%. Зараження можливе не лише під час класичного сексу, а й під час анального та орального. Рідко можливе зараження через побутові предмети.

Крім того, ознаки зараження можуть проявитися не одразу, і вірус перебуватиме в організмі у напівсплячому стані. Активізувати вірус може:

  • ослаблення імунітету, внаслідок хронічного стресу, онкології, хронічних інфекцій, гіповітамінозу, дієт, довгих курсів прийому антибіотиків і т. д.
  • вагітність та пологи, на фоні яких спостерігаються фізичне виснаження та авітаміноз;
  • інші інфекції, що передаються статевим шляхом;
  • недотримання правил особистої гігієни.

Ознаки плоских та гострокінцевих кондилом

Гострі кондиломи мають розмір 2-5 мм, в основному локалізуються на геніталіях і навколо ануса. Новоутворення мають тонку ніжку. Колір може різнитися: від тілесного до бордового.

В деяких випадках кондиломи можуть зливатися в одну, формуючи велику кондилому Бушко-Левенштейна. Вона схильна до нагноєння.

Від моменту зараження до появи перших гострокінцевих кондилом статевих органів проходить від 2-3 місяців до 2-4 років. Одночасно може формуватися кілька наростів.

Діагностика гострокінцевих кондилом у жінок

Першим етапом обстеження є візуальний огляд та кольпоскопія.видалення папілом

Під час огляду лікар обов’язково візьме мазок з з цервікального каналу, шийки матки і безпосередньо з кондилом. В разі необхідності може взятись зразок тканин для біопсії.

Крім того, пацієнтка має здати аналіз крові, який допоможе визначити вид ВПЛ та ступінь його онкогенності (метод полімеразної ланцюгової реакції). Також кров перевіряється на сифіліс та ВІЛ. Перевірку має пройти не лише пацієнтка, а і її сексуальний партнер.

Лікування кондилом статевих органів у жінок

Попри те, що повністю вилікувати ВПЛ неможливо, лікар все одно призначає противірусну терапію, це потрібно для зменшення активності збудника, окрім того видаляються зовнішні кондиломи. Лікар також може призначити препарати, що підвищують захисні сили організму.

До хірургічних методів відносять кріодеструкцію. У такому випадку видалення кондилом здійснюється за допомогою низькотемпературного рідкого азоту. Метод не залишає рубців.

Радіохвильова хірургія для видалення кондилом використовує високочастотні хвилі. Процедура безболісна і не залишає слідів. Радіохвильовий метод вважається одним з найефективніших способів боротьби з кондиломами статевих органів у жінок.

Проте, жоден з зазначених способів не захищає від можливих рецидивів, які трапляються в 40-80%. Ось чому важливо проходити регулярні обстеження у гінеколога.

Рекомендації лікарів

В жодному разі не намагайтесь видалити кондиломи самостійно. Нарости мають глибокій корінь, тому навіть, якщо ви зріжете кондилому, вона з часом з’явиться знову, а ви ризикуєте втратити багато крові і отримати зараження рани. Зверніться до фахівця.

Де проводять лікування кондилом у Львові?

Лікуванням такої делікатної хвороби, як кондиломи статевих органів займається клініка «Леодерм». Ви можете прийти на анонімне обстеження до гінеколога в будь-який зручний для вас час.

Після огляду і здачі всіх необхідних аналізів вам буде призначено противірусну терапію, а зовнішні прояви хвороби буде усунено з допомогою радіохвильової хірургії або кріодеструкції (залежно від медичних показань в даному конкретному випадку). Для цього не потрібно лягати в стаціонар чи переривати свій звичний ритм життя. Видалення кондилом займе не більше години, після чого лікар дасть всі необхідні рекомендації по догляду і відпустить вас додому. Жодних видимих слідів (рубців) після процедури не залишається.

Клініка «Леодерм» у Львові гарантує безпеку та анонімність. Приходьте!

Консультація з оглядом первинна400
Повторна консультація250
Інтерпретація результатів лабораторних дослідження для корекції лікування50
Мазок на флору160
ПАП-тест200
Кольпоскопія350
Кріодеструкція шийки матки1600
Кріодеструкція кондилом (до 3)500
Кріодеструкція кондилом (від 3 до 7)700
Кріодеструкція кондилом (більше 7)900
Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (27 голосів, оцінка: 3,78 из 5)