Багато хто з нас взагалі не сприймає нежить за хворобу, проте лікування риніту, особливо алергічного, може виявитись не такою вже легкою справою, а самолікування може спровокувати розвиток таких захворювань як синусит або запалення середнього вуха.

За статистикою від алергічного риніту (алергічного нежитю) страждає близько чверті населення нашої планети. Причиною появи захворювання є запальна алергічна реакція, внаслідок потрапляння алергенів на слизову носа.

Класифікація алергічного риніту

Загалом виділяють два види алергічного риніту

Сезонний є найбільш поширеним. Він виникає в період цвітіння високоалергенних рослин, саме в цей час симптоми алергії проявляються найяскравіше.

Симптоми річного алергійного риніту в тому чи іншому ступені проявляються весь рік, це означає, що пацієнт має постійний контакт з алергеном.

Симптоми алергічного риніту

Симптоми алергічного нежитю можуть з’явитися, як через кілька хвилин після контакту з алергеном, так і за кілька годин. Сама алергічна реакція може проявлятись до 10-ти днів.

Симптоми алергічного риніту, які з’являються через кілька хвилин:

 • часте чхання, особливо зранку;
 • нежить та закладеність носа. Виділення з носа, як правило, прозорі та рідкі;
 • стікання слизу в носоглотку, відчуття лоскотання в горлі;
 • першіння в горлі, що провокує появу сухого дряпаючого кашлю;
 • свербіння в носі та горлі;риніт алергічний причини та характерні ознаки
 • надмірне сльозовиділення, очі починають свербіти.

Симптоми риніту, які проявляються через певний проміжок часу:

 • закладений ніс і сопіння;
 • підвищення чутливості до світла;
 • роздратованість, поганий настрій;
 • відчуття постійної втоми, розбитості;
 • безсоння;
 • тривалий кашель.
 • тиск у вухах або проблеми зі слухом;
 • дискомфорт або біль в обличчі;
 • темні кола під очима (алергічні синці).

Як уже згадувалось, типовим прикладом алергічного риніту є сезонний нежить, що виникає в період цвітіння певних рослин. Для такої хвороби характерно посилення симптомів в денний час і послаблення вночі. Тривалість захворювання здебільшого 4-5 тижнів.

Діагностика алергічного риніту

Найпростіший тест, що дозволяє виявити збудника алергії – це шкірна проба, однак він не завжди є 100% достовірним.

Також для діагностики алергічного риніту використовується аналіз крові і назальний мазок. При виявлені великої кількості нейтрофілів в аналізах крові і виділень з носової порожнини можна говорити про наявність алергічної реакції.

Лікування алергічного риніту

Лікування алергічного риніту спрямоване на усунення гострих симптомів та попередження рецидиву захворювання у майбутньому. Як правило, лікування алергічного нежитю починається з препаратів, що відпускаються без рецепта. Серед них: антигістамінні препарати, противонабрякові засоби і очні краплі.

Не менш важливим є уникнення алергенів, що провокують появу симптомів алергічного риніту, це дозволить не лише покращити загальний стан, а й вживати значно меншу кількість медикаментозних засобів.

Лікування алергічного риніту проходить в 2 етапи.причини алергічного риніту

Терапія на першому етапі повністю спрямована на усунення гострих симптомів захворювання. Для цього максимально усувають дію патогенного алергену та призначають прийом антигістамінних препаратів та сорбентів.

Антигістамінні препарати ефективно усувають такі симптоми, як чхання, нежить, свербіж і сльозотечу. Подібні препарати широко застосовуються з противонабряковими засобами, які усувають закладеність носа.

Нерідко лікарями призначаються очні краплі для зняття почервоніння, свербіння та сльозотечі.

Другий етап лікування алергічного риніту спрямований на попередження рецидивів захворювання у майбутньому та підвищення опірності організму. Для цього використовуються ендоназальні, кортикостероїдні препарати, які можна застосовувати разом зі антигістамінними засобами. Вони допомагають зменшити всі симптоми алергічного риніту і є найбільш ефективним засобом для більшості людей. Також лікарі рекомендують промивати ніс сольовим розчином.

Хоча противоалергенні препарати є в широкому доступі в аптеках, не варто займатись самолікуванням, адже більшість таких препаратів мають вузько спрямовану дію і усувають лише певні симптоми. Зверніться за допомогою до кваліфікованого лікаря-отоларинголога. Пройти обстеження та отримати кваліфіковане лікування запрошує клініка «Леодерм». Попіклуйтесь про себе, запишіться на прийом.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, оцінка: 2,67 из 5)