Поговоримо про те, що таке фарингіт.  Фарингіт – це запалення глотки, яке супроводжується болями і дискомфортом в горлі. Виділяють гостру і хронічну форми фарингіту.

Гострий фарингіт може розвиватись, як самостійне захворювання, що виникло внаслідок впливу інфекції і як ускладнення хвороб верхніх дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту та інфекційних захворювань.

Найчастіше гострий фарингіт має вірусну природу (~70%)   і  лише ~30% бактерійну.  Спричинити прогресування захворювання може загальне і місцеве переохолодження організму, патологічні процеси в порожнині носа, приносових пазухах і носоглотці, а також загальні інфекційні захворювання, дисбактеріоз.

Види та симптоми фарингіту

Виділяють наступні види гострого фарингіту:фарингіт у дитини

 • вірусний;
 • бактеріальний;
 • грибковий;
 • алергічний;
 • травматичний;
 • викликаний дією подразників.

Класичними симптомами гострого фарингіту є:

 • сухість і дискомфорт в горлі;
 • біль при ковтанні, який може віддавати у вуха;
 • сухий, хрипкий кашель, що подразнює горло;
 • почервоніння задньої стінки глотки і піднебінних дужок;
 • збільшення лімфатичних вузлів шиї;
 • відчуття «стороннього тіла в глотці»;
 • хрипкий грубий голос або повна його відсутність;
 • загальна слабкість.

Важливо! Фарингіт може бути першою ознакою таких важких захворювань, як кір, скарлатина, краснуха, тому не займайтесь самолікуванням і вчасно зверніться до лікаря.

Діагностика фарингіту

При діагностиці обов’язково береться мазок, оскільки симптоми фарингіту схожі з клінічною картиною катаральної ангіни і дифтерії.

Під час візуального огляду типовою картиною фарингіту є почервоніння та набряклість глотки (іноді піднебіння і мигдаликів); на окремих ділянках можуть утворюватись слизисто-гнійні нальоти. На задній і бічній стінках часто формуються яскраво-червоні вузлики (характерні для гранульозного фарингіту).

Лікування гострого фарингіту

Лікування гострого фарингіту передусім спрямоване на усунення першопричини розвитку захворювання. З цією метою призначаються антибіотики або противірусні препарати.

Увага! Доцільність прийому цієї групи препаратів та вибір конкретних ліків визначає лише лікар!

З вашого боку необхідно дотримуватись чіткої системи лікування. Неприпустимо змінювати дозу та час прийому препаратів, припиняти їх прийом до закінчення курсу лікування, навіть при зникненні симптомів.

Дхронічний фарингіт ефективне лікуванняля лікування гострого фарингіту також застосовується місцеве лікування.

Сприятливий ефект мають антисептичні препарати, що мають пом’якшуючу, знеболюючу і протизапальну дію: спреї, таблетки для розсмоктування. Застосовувати такі препарати для досягнення необхідної концентрації лікарських речовин потрібно 4-5 разів на добу, інакше вони не матимуть необхідного лікувального впливу. Зверніться до лікаря за допомогою по підбору препаратів, щоб уникнути алергічних реакцій.

Теплі ванночки для ніг чудово прогрівають все тіло. Для підвищення терапевтичного ефекту можна додати у воду суху гірчицю. Процедура протипоказана при підвищеній температурі тіла.

Для полегшення кашлю і усунення больових відчуттів в горлі рекомендовані інгаляції на основі лікарських трав: ромашки, евкаліпту, шавлії, липи. Досить дієвими є зігріваючі компреси на шию.

Особливо важливим для лікування гострого фарингіту є виключення будь-яких подразників: гостра, солона, гаряча їжа; тютюн та алкоголь; також необхідно берегти голос. Варто обмежити перебування на холодному повітрі та в місцях, де є висока концентрація пилу.

Раціон має складатись лише з м’якої, теплої їжі. Рекомендується вживати велику кількість рідини: чай з лимоном, молоко з медом.

Крім медикаментозної терапії для лікування фарингіту застосовуються фізіотерапевтичні методи, такі як УФ-опромінення, електрофорез з лікарськими речовинами, інфрачервоні промені та ін. Для зміцнення імунітету слід приймати вітамінно-мінеральні комплекси й біологічно активні харчові добавки.

Лікування гострого фарингіту у Львові

Пройти комплексне обстеження у Львові запрошує клініка «Леодерм». Наш лікар отоларинголог проведе діагностику та призначить дієве лікування гострого фарингіту, яке вже за кілька днів позбавить вас від неприємних симптомів. Не варто займатись самолікуванням, адже це може спровокувати розвиток ускладнень або перехід хвороби у хронічну форму.

Запишіться на прийом вже сьогодні і довіртесь досвідченому лікарю!

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (6 голосів, оцінка: 4,00 из 5)