Гнійний отит – це інфекційне захворювання, що охоплює всі анатомічні відділи середнього вуха: барабанну порожнину, слухову трубу і соскоподібний відросток. Причинами розвитку захворювання може стати потрапляння в порожнину вуха бактерій та інфекцій, грибків, сильне фізичне пошкодження вуха, сепсис, риносинусит, перехолодження. Хвороба може виникати внаслідок менінгіту, кору, туберкульозу.

Симптоми гнійного отиту

Основним симптомом гнійного отиту є гнійні виділення з вуха, однак вони виникають не одразу. Перш, ніж накопичений за барабанною перетинкою гній знайде вихід, проявляється ще декілька характерних симптомів:Гострий гнійний середній отит

  • пульсуючий біль в одному або обох вухах, відчуття, ніби у вусі щось «стріляє». Біль може віддавати в щелепу, область навколо очей, скроні;
  • висока температура до 38,5-40 ° C;
  • шум в вухах;
  • закладеність вуха, а також відчуття, ніби у вусі переливається рідина;
  • головний біль;
  • зниження слуху.

Внаслідок запального процесу оболонка слухової труби потовщується, це провокує накопичення ексудату в просторі за барабанною перетинкою. По мірі збільшення тиску гнійних мас на барабанну перетинку, відбувається її прорив. Як правило, після цього знижується температура і на деяких час покращується самопочуття хворого.

По мірі згасання запального процесу кількість гнійних мас, що витікають з вуха, зменшується. Барабанна перетинка затягується і рубцюється самостійно, проте відчуття закладеності ще на деякий час залишається.

Стадії гнійного отиту

Гнійний отит проходить три послідовні стадії

На доперфоративній стадії симптоми гнійного отиту проявляються найбільш яскраво. З’являється різкий біль у вусі, що віддає в скроні та потилицю, підвищується температура до 38-39°С, при пальпації соскоподібного відростка вуха відчувається біль.

Перфоративна стадія наступає після прориву барабанної перетинки та вивільнення гнійних мас. На цій стадії спостерігається поступове згасання симптоматики та покращення самопочуття хворого. Якщо прорив довго не відбувається, через надмірне накопичення ексудату, з’являються сильні головні болі, запаморочення блювота, тримається висока температура та загальні ознаки інтоксикації.

Подібний стан є досить небезпечним, оскільки інфекція з середнього вуха може поширитися глибше, в порожнину черепа, і привести до серйозних, небезпечних для життя наслідків.

На репаративній стадії спостерігається рубцювання барабанної перетинки та поступове відновлення слуху.

Лікування гнійного отиту

Для постановки діагнозу «гнійний отит», як правило, вистачає візуального огляду  та бесіди з пацієнтом.

Діагностика отитуГнійний отит лікується амбулаторно, при високій температурі та лихоманці рекомендується дотримуватися постільного режиму. Госпіталізація потрібна при підозрі на ураження соскоподібного відростка.

Лікування гнійного отиту передбачає прийом антибіотиків, судинозвужувальних засобів, знеболювального.

У лікуванні добре зарекомендували себе фізіотерапія та гарячі компреси. Вони активно застосовуються в період в постгострій стадії. Найбільший ефект в лікуванні гнійного отиту показали наступні методи:

  • УВЧ-терапія підщелепної області;
  • електрофорез з мінеральними і лікарськими аплікаціями в скроневій, привушній і підщелепній зоні.

Важливо пам’ятати, що фізіотерапевтичні методи не можуть замінити повноцінного медикаментозного лікування. Вони використовуються лише після згасання гострих симптомів.

На етапі рубцювання припиняється прийом антибактеріальних засобів та застосування фізіотерапевтичних процедур . Основна мета лікування в цей період – відновлення слуху, зміцнення імунітету і підвищення опірності організму. На місці перфорації в більшості випадків утворюється маленький рубець.

Лікування гнійного отиту у Львові

Клініка «Леодерм» пропонує пройти обстеження та лікування гнійного отиту у Львові. Це дуже серйозне захворювання, тому не відкладайте похід до спеціаліста. Отримайте кваліфіковану допомогу в клініці «Леодерм». Записатись на прийом можна за контактними номерами телефонів. Зв’яжіться з нами вже зараз.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, оцінка: 2,33 из 5)