У вас коли-небудь без видимих на те причин боліло вухо? Можливо, ви мали справу з гострим зовнішнім отитом.Болить вухо

Зовнішній отит – це запальний процес, що вражає вушну раковину, слуховий прохід. Це професійне захворювання плавців, на нього часто хворіють діти, однак, від нього не застрахований ніхто. За статистикою на хронічний зовнішній отит хворіє 3-5% пацієнтів отоларинголога.

Виділяють дві форми отиту зовнішнього вуха.

Зовнішній отит вуха виникає внаслідок запалення волосяного фолікула та формування гнійного фурункула в зовнішньому слуховому проході. Ззовні фурункул зовсім непомітний. Він може проявлятись болем при жуванні та промацуванні. Через пару днів гнійник дозріває і проривається назовні, що приводить до зниження болю.

Дифузний зовнішній отит поширюється і на слуховий прохід. Його поява може бути спровокована бактеріями, грибками або алергічною реакцією. Також наявність на шкірі слухового проходу дрібних ранок, порізів або подряпин сприяє потраплянню туди інфекції.

Причини зовнішнього отиту

Основною причиною отиту зовнішнього вуха є потрапляння стафілококової інфекції, а також спор грибків. Поширенню інфекції сприяє надмірне зволоження слухового проходу, саме тому це захворювання є професійною хворобою плавців. Інфікуванню сприяють також дрібні ранки та подряпини внаслідок очищення вуха шпильками, сірниками та іншими засобами непризначеними для цього.

Ризик розвитку запального процесу суттєво підвищують шкірні захворювання, такі, як екзема та ін. хвороби. Вони провокують зниження захисних функцій організму. Ще одним негативним фактором є надмірна вузькість слухових проходів та утворення сірчаних пробок.

Симптоми зовнішнього отиту

При зовнішньому гострому отиті, вражається, як правило, лише одне вухо. До основних ознак захворювання відносять:Ознаки зовнішнього отиту

  • сильні болі при натисканні на вушну раковину та козелок, болі при жуванні;
  • свербіж у вусі, найчастіше спостерігається при грибковому ураженні або екземі;
  • набряк зовнішнього слухового проходу;
  • запалення лімфатичних вузлів;
  • зниження слуху.

Симптоми зовнішнього отиту наростають поступово. Спочатку з’являється пульсуючий біль у вусі, пізніше формується набряк, спостерігається гіпертермія ураженої ділянки. Слух, як правило, збережений і порушується лише тоді, коли зовнішній слуховий прохід повністю перекритий. Через деякий час фурункул «дозріває» і відбувається вивільнення гнійних мас (він прориває назовні).

При дифузному зовнішньому отиті вуха слух пацієнта практично не страждає, можуть спостерігатись незначні прозорі виділення з вуха. Температура тіла знаходиться в межах норми або дещо підвищена.

Лікування зовнішнього отиту

Для лікування гострого зовнішнього отиту використовуються мазь, що має зігріваючий та антибактеріальний ефект. Сильний больовий синдром знімається з допомогою знеболюючих засобів. Крім того, важливими є гігієнічні процедури, як проводяться під суворим контролем лікаря.

Самостійні спроби лікування можуть закінчитися серйозними ускладненнями (поширення гною по підшкірній клітковині скроні).

Лікування обмеженого отиту зовнішнього вуха

Для усунення проявів хвороби використовуються хірургічні методи. При формуванні фурункулу важливо видалити його гнійний вміст для цього, як правило, робиться невеликий розріз, після чого застосовуються антибактеріальні препарати місцевої дії у вигляді мазі.

Лікування дифузного зовнішнього отиту вуха

Якщо фурункулів кілька часто застосовується системна антибактеріальна терапія.

Важливо, прийом антибіотиків може призначити лише лікар, саме він обирає ту чи іншу групу антибактеріальних препаратів, виходячи з загальної клінічної картини.

Крім того, для зменшення набряку в місці запалення хворим призначаються антигістамінні препарати.

Не рідко для лікування зовнішнього отиту використовуються прогрівання, зокрема застосовується синя лампа. Зігріваючі процедури можуть виконуватися на етапі одужання тільки з дозволу лікаря.

Лікування зовнішнього отиту у Львові

Хочете позбутись болю та дискомфорту у вусі, тоді запрошуємо записатись на прийом до лікаря-отоларинголога в клініку «Леодерм» у Львові. До ваших послуг краще діагностичне обладнання та досвід кваліфікованого лікаря. Не займайтесь самолікуванням, зверніться до професіонала.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, оцінка: 3,50 из 5)