Головна небезпека гінекологічних захворювань полягає в тому, що більшість з них на ранніх стадіях протікають безсимптомно. Жінки звертаються за допомогою до спеціалістів вже, коли хвороба встигла вкорінитися і розвинутися, а це означає, що вилікувати її набагато складніше, а в деяких випадках, навіть, неможливо.

УЗД матки і придатків може проводитися, як для діагностики патологій репродуктивних органів, так і з профілактичною метою для виявлення захворювань на ранніх безсимптомних стадіях.

Коли час «бити тривогу»? Показання до УЗД матки та придатків

Від захворювань репродуктивної системи не застрахований ніхто, можливо, ви теж в групі ризику, перевірте себе. Варто пройти УЗ-діагностику, якщо є:Біль внизу живота

 • скарги на біль внизу живота;
 • порушення менструального циклу, занадто короткий або довгий цикл;
 • хворобливі та більш рясні місячні;
 • кров’янисті виділення між менструаціями;
 • біль під час сексу;
 • виділення гною або слизу з піхви.

Також на УЗ-діагностику матки та яєчників може направити лікар:

 • при підозрах на поліп або пухлину (зокрема міому) за результатами огляду;
 • перед проведенням ЕКО.

Своєчасно проведена УЗ-діагностика може виявити збільшення матки, а також появу патологічних новоутворень, навіть, якщо вони не перевищують одного сантиметра в діаметрі. А вчасно почате лікування значно підвищує ваші шанси на повне одужання.

Види ультразвукового обстеження матки та їх проведення

Залежно від медичних показань та рекомендацій лікаря може проводитись кілька видів УЗД матки:

Трансвагінальний спосіб передбачає введення спеціального датчика в піхву. Процедура абсолютно безболісна, адже попередньо на датчик надягається презерватив та наноситься невелика кількість гелю. При цьому пацієнтка займає позу, подібну до тієї, що й на гінекологічному кріслі. Трансвагінальний спосіб вважається найбільш точним при діагностиці патологій матки та придатків.

 1. Вагінальне УЗДАбдомінальний (трансабдомінальний) спосіб не потребує введення в піхву датчиків чи зондів, для його проведення використовується УЗД-сканер. Лікар водить датчиком по поверхні живота, у такий спосіб, скануючи органи. Використовується при протипоказаннях для трансвагінального способу, при обстеженні цнотливих дівчат та жінок на пізніх термінах вагітності.
 2. Трансректальний застосовується лише при підозрі на наявність серйозних патологій репродуктивних органів у цнотливих дівчат. У таких випадках зонд вводиться через пряму кишку. Пацієнтка лягає в «позу зародка» спиною до лікаря. Процедура є безболісною і не травматичною. Як і у випадку, з трансвагінальним способом на датчик надягається презерватив та використовується гель.
 3. Внутрішньоматкове обстеження застосовується лише за показаннями лікаря. Для такого виду обстеження необхідно введення тонкого стерильного зонду безпосередньо в матку. Принцип введення той самий, що й при трансвагінальному варіанті обстеження, різниця в тому, що зонд вводиться набагато глибше.
 4. Обстеження шийки матки необхідне для виявлення запального процесу та стадії його протікання. Найпоширенішою патологією шийки є ерозія доброякісного та злоякісного патогенезу, яку може виявити лише ультразвукова діагностика.

Крім того, УЗД шийки матки під час вагітності вказує на характер її протікання і можливі відхилення від норми, зокрема стан шийки матки, її міометрія, плаценти, кількість і структура навколоплідних вод.

УЗД після пологів

Ультразвукова діагностика в післяпологовий період необхідна для того, щоб:

 • обстежити порожнину матки на наявність в ній згустків, залишків плаценти;
 • визначити, чи правильно скоротилася матка, виміряти її і порівняти отримані розміри з нормою;
 • продіагностувати наявність чи відсутність післяпологових ускладнень;

Всі види УЗД матки та придатків можна пройти в клініці «Леодерм» у Львові. Для вас працюватимуть кращі лікарі та використовуватиметься найновіша техніка. Ми зробимо все, щоб обстеження пройшло максимально комфортно та ви якнайшвидше отримали результати.

Як підготуватись до УЗД матки та придатків?

Підготовка до УЗ-діагностики матки багато в чому залежить від типу обстеження.Абдомінальне УЗД

Перед абдомінальною та трансвагінальною діагностикою необхідно кілька днів (до 3х днів) дотримуватись дієти, виключивши з раціону всі продукти, що сприяють утворенню газів у кишечнику: капуста, бобові, газовані напої, чорний хліб, молоко та кисломолочні продукти.

Проходити обстеження необхідно з повним сечовим міхуром, це допоможе більш точно обстежити органи малого тазу.

Трансректальна діагностика вимагає повного очищення кишечнику, для цього потрібно зробити клізму або випити проносне.

Внутрішньоматкова діагностика не потребує спеціальної підготовки.

Коли потрібно робити УЗ-обстеження гінекологічних органів?

Найкраще обстежувати матку та придатки на початку циклу, саме в цей період найвищі шанси виявити патологічні новоутворення, якщо вони є. Однак, це питання краще узгодити з лікарем, адже для діагностики певних хвороб є свій оптимальний період менструального циклу, деякі з них помітні лише в другу фазу менструального циклу. Наприклад, діагностику прохідності маткових труб, краще робити в кінці циклу – з 24 по 28 його день.

Розшифровка результатів дослідження

В нормі матка має грушеподібну форму з вигином вперед. Її контури чіткі та рівні. Нечіткість контурів може свідчити про запалення, а їх нерівність – про наявність пухлини. Довжина матки в нормі становить в середньому 5,0 см (4,5 & ndash; 6,7 см), товщина 3,5 см (3,0 & ndash; 4,0 см) і ширина 5,4 см (4,6 & ndash; 6,4 см).

Де пройти УЗД матки у Львові?

Швидке та якісне УЗД матки та придатків у Львові ви можете пройти в клініці «ЛеоДерм». Сучасне обладнання (сканер Philips ClearVue 650) дозволяє отримати максимально чітку картинку органа. Дозволяючи проводити дослідження в режимі 3D / 4D візуалізації, система ClearVue 650 забезпечує високу вірогідність діагностики за рахунок отримання об’ємних і рухомих зображень. Це означає, що лікар зможе виявити навіть незначну патологію на ранніх стадіях її розвитку.

Запишіться на прийом в клініку «Леодерм», ми гарантуємо вам кваліфіковану допомогу та бездоганний сервіс. Звертайтесь!

Ультрозвукова діагностикаЦіна
Органи черевної порожнини ( печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)330 грн
Органи черевної порожнини + нирки430 грн
Жовчний міхур (з навантаженням в динаміці 2-3 рази)250 грн
Прицільно одного органу200 грн
Нирки200 грн
Сечовий міхур200 грн
Сечовий міхур + нирки350 грн
Органи малого тазу 350 грн
Простата (абдомінально)300 грн
Простата, яєчка, сім'янні канатики400 грн
Простата + сечовий міхур300 грн
Простата (ректально)300 грн
Калитки200 грн
Щитоподібна залоза300 грн
Молочні залози350 грн
Очні яблука250 грн
Лімфатичні вузли200 грн
І триместру вагітності350 грн
ІІ триместру вагітності400 грн
ІІІ триместру вагітності450 грн
І триместр вагітності (двійня) 400 грн
ІІ триместр вагітності (двійня) 450 грн
ІІІ триместр вагітності (двійня) 500 грн
УЗД з біофізичним профілем550 грн
Фолікулометрія (разова)300 грн
Фолікулометрія (пакет 3 рази)650 грн
УЗД однієї анатомічної ділянки (наприклад прилягаючих м'яких тканин біля суглобової ділянки)200 грн
Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки оцінок немає)