Головна небезпека гінекологічних захворювань полягає в тому, що більшість з них на ранніх стадіях протікають безсимптомно. Жінки звертаються за допомогою до спеціалістів вже, коли хвороба встигла вкорінитися і розвинутися, а це означає, що вилікувати її набагато складніше, а в деяких випадках, навіть, неможливо.

УЗД матки і придатків може проводитися, як для діагностики патологій репродуктивних органів, так і з профілактичною метою для виявлення захворювань на ранніх безсимптомних стадіях.

Коли час «бити тривогу»? Показання до УЗД матки та придатків

Від захворювань репродуктивної системи не застрахований ніхто, можливо, ви теж в групі ризику, перевірте себе. Варто пройти УЗ-діагностику, якщо є:Біль внизу живота

 • скарги на біль внизу живота;
 • порушення менструального циклу, занадто короткий або довгий цикл;
 • хворобливі та більш рясні місячні;
 • кров’янисті виділення між менструаціями;
 • біль під час сексу;
 • виділення гною або слизу з піхви.

Також на УЗ-діагностику матки та яєчників може направити лікар:

 • при підозрах на поліп або пухлину (зокрема міому) за результатами огляду;
 • перед проведенням ЕКО.

Своєчасно проведена УЗ-діагностика може виявити збільшення матки, а також появу патологічних новоутворень, навіть, якщо вони не перевищують одного сантиметра в діаметрі. А вчасно почате лікування значно підвищує ваші шанси на повне одужання.

Види ультразвукового обстеження матки та їх проведення

Залежно від медичних показань та рекомендацій лікаря може проводитись кілька видів УЗД матки:

Трансвагінальний спосіб передбачає введення спеціального датчика в піхву. Процедура абсолютно безболісна, адже попередньо на датчик надягається презерватив та наноситься невелика кількість гелю. При цьому пацієнтка займає позу, подібну до тієї, що й на гінекологічному кріслі. Трансвагінальний спосіб вважається найбільш точним при діагностиці патологій матки та придатків.

 1. Вагінальне УЗДАбдомінальний (трансабдомінальний) спосіб не потребує введення в піхву датчиків чи зондів, для його проведення використовується УЗД-сканер. Лікар водить датчиком по поверхні живота, у такий спосіб, скануючи органи. Використовується при протипоказаннях для трансвагінального способу, при обстеженні цнотливих дівчат та жінок на пізніх термінах вагітності.
 2. Трансректальний застосовується лише при підозрі на наявність серйозних патологій репродуктивних органів у цнотливих дівчат. У таких випадках зонд вводиться через пряму кишку. Пацієнтка лягає в «позу зародка» спиною до лікаря. Процедура є безболісною і не травматичною. Як і у випадку, з трансвагінальним способом на датчик надягається презерватив та використовується гель.
 3. Внутрішньоматкове обстеження застосовується лише за показаннями лікаря. Для такого виду обстеження необхідно введення тонкого стерильного зонду безпосередньо в матку. Принцип введення той самий, що й при трансвагінальному варіанті обстеження, різниця в тому, що зонд вводиться набагато глибше.
 4. Обстеження шийки матки необхідне для виявлення запального процесу та стадії його протікання. Найпоширенішою патологією шийки є ерозія доброякісного та злоякісного патогенезу, яку може виявити лише ультразвукова діагностика.

Крім того, УЗД шийки матки під час вагітності вказує на характер її протікання і можливі відхилення від норми, зокрема стан шийки матки, її міометрія, плаценти, кількість і структура навколоплідних вод.

УЗД після пологів

Ультразвукова діагностика в післяпологовий період необхідна для того, щоб:

 • обстежити порожнину матки на наявність в ній згустків, залишків плаценти;
 • визначити, чи правильно скоротилася матка, виміряти її і порівняти отримані розміри з нормою;
 • продіагностувати наявність чи відсутність післяпологових ускладнень;

Всі види УЗД матки та придатків можна пройти в клініці «Леодерм» у Львові. Для вас працюватимуть кращі лікарі та використовуватиметься найновіша техніка. Ми зробимо все, щоб обстеження пройшло максимально комфортно та ви якнайшвидше отримали результати.

Як підготуватись до УЗД матки та придатків?

Підготовка до УЗ-діагностики матки багато в чому залежить від типу обстеження.Абдомінальне УЗД

Перед абдомінальною та трансвагінальною діагностикою необхідно кілька днів (до 3х днів) дотримуватись дієти, виключивши з раціону всі продукти, що сприяють утворенню газів у кишечнику: капуста, бобові, газовані напої, чорний хліб, молоко та кисломолочні продукти.

Проходити обстеження необхідно з повним сечовим міхуром, це допоможе більш точно обстежити органи малого тазу.

Трансректальна діагностика вимагає повного очищення кишечнику, для цього потрібно зробити клізму або випити проносне.

Внутрішньоматкова діагностика не потребує спеціальної підготовки.

Коли потрібно робити УЗ-обстеження гінекологічних органів?

Найкраще обстежувати матку та придатки на початку циклу, саме в цей період найвищі шанси виявити патологічні новоутворення, якщо вони є. Однак, це питання краще узгодити з лікарем, адже для діагностики певних хвороб є свій оптимальний період менструального циклу, деякі з них помітні лише в другу фазу менструального циклу. Наприклад, діагностику прохідності маткових труб, краще робити в кінці циклу – з 24 по 28 його день.

Розшифровка результатів дослідження

В нормі матка має грушеподібну форму з вигином вперед. Її контури чіткі та рівні. Нечіткість контурів може свідчити про запалення, а їх нерівність – про наявність пухлини. Довжина матки в нормі становить в середньому 5,0 см (4,5 & ndash; 6,7 см), товщина 3,5 см (3,0 & ndash; 4,0 см) і ширина 5,4 см (4,6 & ndash; 6,4 см).

Де пройти УЗД матки у Львові?

Швидке та якісне УЗД матки та придатків у Львові ви можете пройти в клініці «ЛеоДерм». Сучасне обладнання (сканер Philips ClearVue 650) дозволяє отримати максимально чітку картинку органа. Дозволяючи проводити дослідження в режимі 3D / 4D візуалізації, система ClearVue 650 забезпечує високу вірогідність діагностики за рахунок отримання об’ємних і рухомих зображень. Це означає, що лікар зможе виявити навіть незначну патологію на ранніх стадіях її розвитку.

Запишіться на прийом в клініку «Леодерм», ми гарантуємо вам кваліфіковану допомогу та бездоганний сервіс. Звертайтесь!

Ультрозвукова діагностикаЦіна,
грн
Комплекс жіночий малий
(органи малого тазу, щитоподібназалоза, молочні залози)
590
Комплекс жіночий розширений акційний ( - 15%) (органи черевної порожнини, нирки, сечовий міхур, молочні залози, щитоподібна залоза, органи малого тазу)944 1110
Комплекс чоловічий малий (нирки, сечовий міхур, простата)490
Комплекс чоловічий розширений акційний ( - 15%) (органи черевної порожнини, нирки, сечовий міхур, простата, щитовидна залоза)774 910
Органи черевної порожнини ( печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)270
Органи черевної порожнини + нирки370
Жовчний міхур (з навантаженням в динаміці 2-3 рази)150
Прицільно одного органу150
Нирки150
Сечовий міхур100
Сечовий міхур + нирки200
Органи малого тазу (абдомінальне обстеження)220
Органи малого тазу (трансвагінальне обстеження)220
Простата (абдомінально)220
Простата, яєчка, сіменні канатики350
Простата + сечовий міхур240
Простата (ректально)220
Калитки150
Щитоподібна залоза170
Молочні залози200
Очних яблука170
Лімфатичні вузли150
І триместру вагітності250
ІІ триместру вагітності300
ІІІ триместру вагітності350
І триместру вагітності 3D, 4D360
ІІ триместру вагітності 3D, 4D400
ІІІ триместру вагітності 3D, 4D450
І триместр вагітності (двійня) 300
ІІ триместр вагітності (двійня) 350
ІІІ триместр вагітності (двійня) 400
ЕХО - графія серця260
Фолікулометрія (разова)170
Фолікулометрія (пакет 3 рази)500
УЗД однієї анатомічної ділянки (наприклад прилягаючих м'яких тканин біля суглобової ділянки)150
Артерії нижніх кінцівок300
Вени нижніх кінцівок270
Доплер ниркової артерії270
Судини шиї (доплер підключичних, сонних і хребцевих судин)290
Доплер черевної аорти270
Судини верхніх кінцівок (артерії+вени)380
Судини нижніх кінцівок380
Судини однієї кінцівки270
Судини шиї280