УЗД використовується не лише для діагностики внутрішніх органів та судин, а й для обстеження м’яких тканин: шкіри, підшкірно-жирової клітковини, м’язів. З його допомогою можна обстежити та диференціювати підозрілі новоутворення та набряки, виявити причину запалення лімфовузлів та оцінити наслідки травм. Найчастіше обстежується шия, груди, живіт та ноги.

На користь УЗД м’яких тканин говорить той факт, що обстеження абсолютно безпечне, не несе променевого навантаження і дозволяє отримати швидкі результати. До того ж його можна робити кілька разів на рік, прослідковуючи динаміку патологічного процесу.

Які показання УЗД м’яких тканин?

Після первинного обстеження лікар може направити вас на ультразвукову діагностику для кращого розпізнавання новоутворення. Це можуть бути:

  • доброякісні новоутворення м’яких тканин: гігрома, атерома, ліпома, гемангіома, хондрома;
  • абсцеси та флегмони;
  • гематоми;
  • захворювання сполучної тканини, зокрема ревматизм;
  • лімфостаз;
  • патологія м’язів (міозити);
  • грижі.

Також ультразвукова діагностика може проводитись для оцінки ефективності лікування, оскільки не має протипоказань і обмежень щодо частоти застосування.

Підготовка та проведення  УЗД в клініці «Леодерм» (Львів)

Жодної підготовки до ультразвукової діагностики не потрібно. Єдине побажання – вдягнути зручний, просторий одяг.

З боку пацієнта не потрібно жодних додаткових зусиль. Він просто зручно лягає на кушетку, все інше зробить лікар. На обстежувану ділянку наноситься спеціальний гель. Лікар-діагност водить по обстежуваній ділянці УЗД-датчиком, що передає отримані дані на монітор.

При інтерпретації отриманих даних лікар описує точні розміри та локалізацію новоутворення,оцінює структуру його тканин, особливості кровопостачання, наявність порожнини або порожнин, характер вмісту.

У разі обстеження м’язів вказується місцезнаходження ураження.

Різновиди УЗД м’яких тканин

У нормі майже всі м’які тканини організму людини виглядають однаково, мають одну щільність і схожі характеристики. Саме тому з допомогою ультразвукової діагностики досить легко виявити та обстежити навіть найменші патологічні осередки.

УЗД м’яких тканин шиї призначається, якщо в ході первинного обстеження були виявлені ущільнення,вузли або потовщення на шиї. З допомогою ультразвукової діагностики виявляється наявність або відсутність запального процесу та площа ураження. Особлива увага приділяється діагностиці сонних артерій, яремних вен, стану трахеї та навколишніх м’язів. Під час процедури медик просить пацієнта нахилити голову набік.

Обстеження обличчя зазвичай проводиться у випадку серйозних травм. Ультразвук необхідний для оцінки розмірів і стану гематоми.

При скануванні живота обстежується стан лімфатичних вузлів черевної порожнини, а також виявляються злоякісні та доброякісні новоутворення в цій області.

Обстеження стегон необхідне в двох випадках: 1. При серйозній травмі; 2. При підозрі на патологічне новоутворення, зокрема грижі тазостегнового суглоба, Цей же метод використовується для уточнення діагнозу перед операціями і для оцінки стану органів після них.

УЗД гомілки проводиться у випадку скарг на біль та дискомфорт. Особливу увагу лікар приділяє огляду зв’язок та сухожиль, оцінці стану нервів.

Діагностика голіностопу проводиться при серйозному травмуванні, а також при утворенні кісткових наростів на п’яті. При складних переломах УЗД використовується для моніторингу процесу зростання та регенерації тканин.

Де пройти УЗД м’яких тканин у Львові?

Як уже було сказано структура здорових тканин майже однорідна та подібна одна до одної, тому патологію дуже легко виявити за рахунок її специфічної структури.

В клініці «Леодерм» застосовуються  мультичастотні датчики і високочутливе багатоколірне допплерівське сканування, що забезпечує точну оцінку стану досліджуваних структур.

Сучасне обладнання дозволяє лікарю легко виявити часткові та повні розриви сухожиль,тендосиновіти, тендінопатії, післяопераційні ускладнення і інші зміни, виявити новоутворення сполучної тканини та суглобів.

Записатись на прийом до діагностичного кабінету в клініці «Леодерм» ви можете за контактними номерами телефонів. Звертайтесь, будемо раді допомогти.

Ультрозвукова діагностикаЦіна
Органи черевної порожнини ( печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)330 грн
Органи черевної порожнини + нирки430 грн
Жовчний міхур (з навантаженням в динаміці 2-3 рази)250 грн
Прицільно одного органу200 грн
Нирки200 грн
Сечовий міхур200 грн
Сечовий міхур + нирки350 грн
Органи малого тазу 350 грн
Простата (абдомінально)300 грн
Простата, яєчка, сім'янні канатики400 грн
Простата + сечовий міхур300 грн
Простата (ректально)300 грн
Калитки200 грн
Щитоподібна залоза300 грн
Молочні залози350 грн
Очні яблука250 грн
Лімфатичні вузли200 грн
І триместру вагітності350 грн
ІІ триместру вагітності400 грн
ІІІ триместру вагітності450 грн
І триместр вагітності (двійня) 400 грн
ІІ триместр вагітності (двійня) 450 грн
ІІІ триместр вагітності (двійня) 500 грн
УЗД з біофізичним профілем550 грн
Фолікулометрія (разова)300 грн
Фолікулометрія (пакет 3 рази)650 грн
УЗД однієї анатомічної ділянки (наприклад прилягаючих м'яких тканин біля суглобової ділянки)200 грн
Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки оцінок немає)