Порушення кровотоку, ураження вірусами, утворення каменів, поява пухлин і кіст – це лише невелика частина патологій, до яких вразлива наша печінка. Крім того, цей орган є дуже «терплячим» і не проявляє жодних симптомів до того моменту поки ситуація не стає критичною. Що робити і як вберегтися? Один з способів захистити себе від проблем – це профілактичне УЗД печінки та жовчного міхура.

Які симптоми мають вас насторожити?

Хоча найчастіше печінка не проявляє явних ознак захворювання, певні непрямі показники все ж є, серед них:Симптоми захворювань печінки

 • мінливий біль у правому підребер’ї , найчастіше посилюється після фізичної праці, вживання алкогольних напоїв або жирної їжі;
 • жовтуватий або жовтувато-сірий колір шкіри та слизових (наприклад, білків очей).

Також лікар може направити вас на УЗД печінки, якщо:

 • були діагностовано захворювання жовчного міхура та підшлункової залози;
 • є підозри стосовно появи новоутворення в черевній порожнині;
 • має місце зловживання алкоголем та лікарськими засобами;
 • є підозри стосовно утворення абсцесу печінки або інших захворювань органу;
 • були діагностовано травми брюшини;
 • є направлення гінеколога або необхідно підібрати гормональні контрацептиви (для жінок);
 • у минулому були перенесені гепатити та інші хронічні захворювання печінки;
 • необхідний моніторинг ефективності поточного лікування.

Принцип роботи ультразвукової діагностики

УЗД-сканери працюють за рахунок відбиття ультразвукових хвиль від стінок внутрішніх органів. Сканери фіксують навіть мінімальну зміну звукових коливань, а потім переформатовують отримані дані в графіки та зображення на моніторі.

Подібний принцип роботи дає змогу отримати дані стосовно положення, розмірів печінки, діаметру судин, товщини і структури тканин і супутніх елементів, наявність запалення або новоутворень.

Підготовка до УЗД печінки

Підготовка до УЗД забезпечить більш достовірні результати діагностики та полегшить виявлення хвороб та патологій жовчовивідної системи. Перед проходженням обстеження необхідно зменшити процес газоутворення в кишечнику (надмірна кількість газів може спотворити клінічну картину), для цього вам потрібно:Обстеження печінки

 1. За 3 дні до проведення діагностики виключити з раціону всі продукти, що сприяють газоутворенню: бобові, продукти, що містять дріжджі, жирне м’ясо або риба, молочні продукти, солодощі, міцний чай або кава, газовані напої і спиртне.
 2. Якщо ви маєте схильність до запорів, зробіть клізму або випийте проносне в день.
 3. Під час дієти харчуйтесь невеликими порціями 3-4 рази на день, останній прийом їжі повинен бути за 2-3 години до сну.
 4. Вживати не більше 1,5 літрів в день.
 5. Останній прийом їжі має бути не пізніш ніж за 8 годин до діагностики. Якщо обстеження призначене на ранок, краще робити його натщесерце.

Проведення УЗД в клініці «ЛеоДерм»

Для проходження УЗД печінки вам потрібно буде лягти на кушетку та оголити живіт. На обстежувану область лікар нанесе спеціальний гель, що покращить чутливість сканера. Діагностику починають з правого підребер’я, при наявності показників може бути обстежена вся черевна порожнина.

УЗ-діагностика печінки є абсолютно безболісною та безпечною для пацієнта. Вона немає протипоказань та побічної дії. Ультразвук може застосовуватись в будь-якому віці і при наявності будь-яких супутніх захворювань у пацієнта.

Розшифровування отриманих результатів УЗД печінки

Окрім оцінки загального стану печінки її розмірів та форми, до уваги береться наявність або відсутність ознак запалення, стан судин навколо органу, жовчовивідних шляхів, наявність або відсутність новоутворень.

Пройти УЗД печінки у Львові  ви зможете в клініці «Леодерм». Гарантуємо кваліфіковану допомогу, якісну діагностику, швидке отримання результатів та бездоганний сервіс. У нас працюють досвідчені лікарі-діагности, які помічають найменші зміни в роботі органів та систем. Крім того, ми використовуємо сучасне обладнання – УЗД-сканер Philips ClearVue 650. Апарат дозволяє отримувати над чіткі зображення та будувати 3D моделі обстежуваного органу, що значно полегшує пошук патологій та запальних процесів. Висока точність діагностики значно скорочує час на обстеження та обробку результатів. Крім того, всі результати вашого УЗД будуть збережені в нашій базі і, ви зможете отримати їх в будь-який потрібний вам момент.

Не варто відкладати турботу про здоров’я на завтра, звертайтеся в клініку «Леодерм» при перших ознаках захворювань. Ми вам допоможемо.

Ультрозвукова діагностикаЦіна
Органи черевної порожнини ( печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)330 грн
Органи черевної порожнини + нирки430 грн
Жовчний міхур (з навантаженням в динаміці 2-3 рази)250 грн
Прицільно одного органу200 грн
Нирки200 грн
Сечовий міхур200 грн
Сечовий міхур + нирки350 грн
Органи малого тазу 350 грн
Простата (абдомінально)300 грн
Простата, яєчка, сім'янні канатики400 грн
Простата + сечовий міхур300 грн
Простата (ректально)300 грн
Калитки200 грн
Щитоподібна залоза300 грн
Молочні залози350 грн
Очні яблука250 грн
Лімфатичні вузли200 грн
І триместру вагітності350 грн
ІІ триместру вагітності400 грн
ІІІ триместру вагітності450 грн
І триместр вагітності (двійня) 400 грн
ІІ триместр вагітності (двійня) 450 грн
ІІІ триместр вагітності (двійня) 500 грн
УЗД з біофізичним профілем550 грн
Фолікулометрія (разова)300 грн
Фолікулометрія (пакет 3 рази)650 грн
УЗД однієї анатомічної ділянки (наприклад прилягаючих м'яких тканин біля суглобової ділянки)200 грн

 

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, оцінка: 3,67 из 5)