«Найслабкіше» місце в чоловічому організмі – це передміхурова залоза (простата). Вона дуже чутлива до впливу інфекцій, переохолодження, онкології, навіть активності статевого життя: у чоловіків, які тривалий час змушені утримуватися, ризик застою крові в малому тазі і, як наслідок, запалення простати значно вищий. Крім того, після 35-40 років ймовірність розвитку захворювань статевої системи у чоловіків суттєво зростає.

Одним з основних методів ранньої діагностики захворювань сечостатевої системи є УЗД простати.

За допомогою ультразвукової діагностики виявляються наступні захворювання:Простатит

  1. Аденома простати, що найчастіше зустрічається у старшому та похилому віці. Добре піддається лікуванню на ранніх стадіях. УЗД розпізнає утворення в тканинах простати аденоматозних вузликів та візуалізує збільшення передміхурової залози.
  2. Рак простати тривалий час протікає безсимптомно, тому єдиний шанс його виявити – це профілактична діагностика. За статистикою в основній групі ризику чоловіки після 60ти. Лікарі рекомендують їм проходити обстеження передміхурової залози щорічно.
  3. Простатит – запальний процес у простаті, що провокує хворобливе сечовипускання та сексуальну дисфункцію.
  4. Кіста розвивається на фоні задавненого простатиту.

Показання до УЗД простати

Після первинного обстеження лікарем-урологом, пацієнта можуть направити на УЗД передміхурової залози у разі, якщо наявні наступні симптоми:

  • хворобливе та прискорене сечовипускання;
  • відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
  • біль внизу живота;
  • часті позиви в туалет в нічний час;
  • відхилення в аналізі сечі та сперми;
  • сексуальна дисфункція.

Як підготуватись до УЗД передміхурової залози?

Обстеження передміхурової залозиПочнемо з того, що УЗД простати проводиться двома способами: через живіт (трансабдомінальне, Тауз) та через анус (трансректальне або ТРУЗІ).

Проходити трансректальну УЗ-діагностику необхідно з пустим кишечником, тому перед приходом, лікарі рекомендують зробити клізму.

У випадку обстеження через живіт (абдомінального) обов’язковою умовою є заповнення сечового міхура. Для цього перед процедурою потрібно випити 1-1,5 літра рідини. Початись процедура має при перших позивах до сечовипускання.

УЗД простати у Львові в клініці «Леодерм»

Ректальний спосіб

Пацієнт займає позу ембріона спиною до лікаря. Для обстеження в пряму кишку пацієнта на невелику глибину вводиться ультразвуковий датчик (він має менше 2 см в діаметрі). Попередньо на датчик вдягається презерватив, тому жодного дискомфорту чи болю відчуватись не буде.

Трансректальне УЗД дозволяє ретельно обстежити структуру простати.

Абдомінальний спосіб

Пацієнт лягає на спину. Обстеження проводиться з допомогою ультразвукового датчика. Залоза сканується в повздовжній та попередній площинах,тому під час діагностики лікар може попросити пацієнта повернутись на бік.

Абдомінальний метод не є настільки точним, як ректальний, оскільки візуалізація простати не досить чітка. Однак цей метод ультразвукової діагностики використовується у разі, якщо трансректальний неможливий з тієї чи іншої причини.

Після завершення діагностики пацієнта просять сходити в туалет, після чого здійснюють огляд сечового міхура: стан стінок, форма, положення.

Розшифрова результатів обстеження в клініці «Леодерм»

Після завершення УЗД передміхурової залози ви тримаєте медичний висновок, де буде вказано: розміри, будова органу, ознаки його неоднорідності або патологічних утворень.

В нормі передміхурова залоза має розміри: 3х3×5 см, об’єм – 25 мл. Вона симетрична, за формою нагадує трикутник, овал або півмісяць, розташовується позаду стінки сечового міхура.

Маса простати по УЗД обчислюється шляхом множення обсягу органу на число 1,05, що позначає питому щільність тканини залози. У нормі ця цифра складе 26,5-30 грамів.

Записатись на прийом в клініку «Леодерм» ви можете за контактними номерами телефонів. Ми підберемо для вас оптимальний час для обстеження і попіклуємось про те, щоб ви якнайшвидше отримали результати УЗ-діагностики. Нам можна довіряти, гарантуємо анонімність. Приходьте.

Ультрозвукова діагностикаЦіна
Органи черевної порожнини ( печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)270 грн
Органи черевної порожнини + нирки370 грн
Жовчний міхур (з навантаженням в динаміці 2-3 рази)150 грн
Прицільно одного органу150 грн
Нирки150 грн
Сечовий міхур100 грн
Сечовий міхур + нирки200 грн
Органи малого тазу 300 грн
Простата (абдомінально)250 грн
Простата, яєчка, сім'янні канатики350 грн
Простата + сечовий міхур250 грн
Простата (ректально)250 грн
Калитки200 грн
Щитоподібна залоза200 грн
Молочні залози250 грн
Очні яблука200 грн
Лімфатичні вузли150 грн
І триместру вагітності300 грн
ІІ триместру вагітності350 грн
ІІІ триместру вагітності400 грн
І триместру вагітності 3D400 грн
ІІ триместру вагітності 3D450 грн
І триместр вагітності (двійня) 300 грн
ІІ триместр вагітності (двійня) 350 грн
ІІІ триместр вагітності (двійня) 400 грн
Нейросонографія350 грн
УЗД з біофізичним профілем500 грн
Фолікулометрія (разова)250 грн
Фолікулометрія (пакет 3 рази)600 грн
УЗД однієї анатомічної ділянки (наприклад прилягаючих м'яких тканин біля суглобової ділянки)150 грн
Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, оцінка: 4,00 из 5)