Однією із найчастіших причин звернень до лікаря–дерматолога є бородавки. Хворіють цією, на перший погляд, простою хворобою не лише діти, але і доволі часто дорослі. Доведено, що бородавки не з’являються після того, як потримати в руках жабу чи ящірку, а ось користуючись чужими рукавицями або капцями, можна дуже легко заразитись.

Бородавка
Вульгарна бородавка

Бородавки – вірусне захворювання. «Вірус папіломи людини», який і спричиняє появу бородавок, передається від людини до людини при прямому контакті, і особливо легко вірус проникає через пошкоджену шкіру (подряпини, розчухи), або ж через речі, якими користувалась хвора людина (капці, рукавиці, манікюрні ножиці і навіть олівець або ручка).

Перші клінічні прояви з’являються через 2-3 тижні після того, як вірус проник у шкіру.

Їх важко сплутати з якоюсь іншою хворобою шкіри. «Звичайні бородавки» з’являються на кистях або пальцях рук, навколо нігтя. Більш складним варіантом є підошвенні бородавки, які на відміну від звичайних бородавок, бувають болючими, через що люди не можуть ходити та втрачають працездатність. Досить часто, особливо у молодих людей, бородавки розташовуються на обличчі та шиї – це «плоскі бородавки», вони подібні до попередніх, але їх багато і вони більш притиснуті. Ці бородавки часто травмуються під час гоління і розносяться на більші ділянки.

При найменшій підозрі щодо наявності бородавок, потрібно терміново звернутись до дерматолога, оскільки ця хвороба досить швидко поширюється по тілу, а розповсюджені форми дуже важко піддаються лікуванню.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, оцінка: 3,67 из 5)