Червоний плоский лишай – хронічне запальне захворювання шкіри, для якого характерна симетрична локалізація висипу, переважно на шкірі тулуба та розгинальних поверхнях кінцівок. Захворювання часто супроводжується сильним свербежем. Висипання у вигляді плям, округлої форми (від 3 мм до 5 см в діаметрі), від світло-рожевого до насиченого червоного кольору, які мають блискучу поверхню. Основними причинами розвитку червоного плоского лишаю є нервові перевантаження та емоційні стреси. У деяких випадках червоний плоский лишай може проявитись після:

  • перенесених вірусних захворювань;
  • токсико-алергічних станів;
  • цукрового діабету;
  • гіпертонічніої хвороби.

Особливо часто червоний плоский лишай розвивається у пацієнтів, що носять зубні протези або мають неліковані зуби. Згідно статистики – хворіють частіше жінки після тридцяти років. У 60% пацієнтів з червоним плоским лишаєм уражаються слизова оболонка рота або статевих органів, з характерною сіточкою (сітка Уікхема). У частини пацієнтів наявне ураження нігтів. Поєднання таких симптомів, дозволяє встановити правильний діагноз. Диференційний діагноз потрібно проводити із псоріазом, рожевим лишаєм Жибера, алергічними та грибковими хворобами шкіри. Виявлення та лікування супутнього захворювання є першочерговою метою терапії червоного плоского лишаю.

Лікування червоного плоского лишаю включає місцеву та системну терапію. Для місцевої терапії використовують кортикостероїдні мазі та креми (інколи спеціальні пасти та гелі для ротової порожнини), інгібітори кальценеврину, препарати з ретиноїдами. У деяких випадках проводять обколювання вогнищ тріамцинолону ацетонідом. При системному лікуванні червоного плоского лишаю використовують циклоспорин А, кортикостероїди, азатіоприн, талідамід (категорично заборонено вагітним), гідроксихлорохін, левамізол та ретиноїди. Широко застосовується фототерапія, а саме PUVA та UVB–фототерапія. Остання вважається найбезпечнішим та високоефективним методом лікування червоного плоского лишаю, у поєднанні, або без місцевої терапії. Така тактика лікування дає можливість уникнути важких побічних ефектів системної терапії.

У клініці “ЛеоДерм” Ви матимете змогу пройти курс лікування на одному із найсучасніших апаратів UVB-терапії, який використовується у всіх провідних дерматологічних клініках світу. Наші спеціалісти підберуть оптимальні для Вас схеми лікування, щоб забезпечити швидке одужання та довготривалий ефект.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (12 голосів, оцінка: 3,25 из 5)