Герпес — це вірусна хвороба, яка проявляється висипаннями на шкірі або слизовій групами міхурців на набряклій шкірі. Майже кожен із нас хоча б раз у житті хворів на цю надокучливу хворобу.

Міхурці при герпесі
Міхурці при герпесі

Висипання, які провокуються вірусами герпесу супроводжуються свербіжем, відчуттями попікання та пощипування, зрідка висипання можуть бути болісними.

Існує декілька видів вірусу, які можуть викликати

  • простий герпес шкіри,
  • слизових оболонок,
  • генітальний герпес,
  • оперізуючий герпес (цей самий збудник — варіцелла зостер — спричинює розвиток вітрянки).

Як можна заразитись звичайним герпесом? Інфікуватися герпесом можна від хворої людини або від людини, яка є носієм вірусу, через слину, при статевих контактах, при медичних процедурах (в тому числі і косметологічих), а також при контакті з хворим на вітрянку або оперізуючий герпес. У носіїв вірусу хвороба може не проявлятись взагалі протягом усього життя і лише 5 % людей нашої планети не заражені цим вірусом. Рецидиви герпесу можуть виникати після стресів, медичних процедур, при зниженні імунітету після різноманітних хвороб, при зміні клімату.

Оперізуючий герпес гладкої шкіри
Оперізуючий герпес гладкої шкіри

Спровокувати оперізуючий герпес можуть різноманітні хвороби, після яких падає імунітет. Дуже часто вірус дає про себе знати після того, як людина знаходилась на перетязі. Простий герпес найчастіше проявляється маленькими міхурцями на губах, які часто печуть, сверблять або болять, в той час як оперізуючий герпес проявляється міхурцями, почервонінням і папулами по ходу нервів, найчастіше міжреберних і супроводжується нестерпним болеем та свербіжем.

Лікування герпесу

Лікування герпесу може бути як місцевим, так і системним. Противірусні креми та мазі потрібно наносити на місця висипки вже при відчутті пощипувань чи свербіжу ще до появи висипань. Мазі та креми можна застосовувати при герпесі у вагітних. Противірусні препарати можна застосовувати і перед прогнозованим рецидивом, наприклад, за кілька днів до проведення медичних косметологічних процедур. Від болю при оперізуючому герпесі використовують знеболюючі препарати.

Дерматологи нашої клініки підберуть Вам оптимальне та правильне лікування і нададуть рекомендації щодо запобігання розвитку нових рецидивів герпесу.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, оцінка: 4,67 из 5)