kserozКсероз – це сухість шкіри, спричинена зменшенням секреції шкірного сала, порушенням функції рогового бар’єру, внаслідок чого відбувається зниження вмісту вологи, розвиток гіперкератозу, порушення процесів злущування та інші морфофункціональні порушення в епідермісі та дермі. Причинами сухості шкіри можуть бути як конституційно зумовлені чинники (атопічний і себорейний дерматит, іхтіоз, фолікулярний кератоз), так і набуті (неправильний догляд, агресивний вплив довкілля). Як правило, такий стан є симптомом інших захворювань (ендокринологічних, гінекологічних, гематологічних, гепатологічних, нефрологічних, авітамінозів).

Основні патогенетичні механізми сухості шкіри:

  1. Порушення бар’єрної функції рогового шару, що призводить до збільшення трансепідермальної втрати вологи (ТЕВВ). У свою чергу залежить від функціонального стану ліпідів рогового шару (ЛРШ) і гідроліпідної мантії Маркіоніні (ГЛМ).
  2. Зменшення здатності до втримання вологи (нестача натурального зволожуючого фактора (NMF)).
  3. Порушення транспорту вологи з дерми в епідерміс і роговий шар. Найчастіше механізмом розвитку ксерозу є, все ж таки, розлад бар’єрної функції рогового шару, однак, тяжкі порушення функцій двох інших факторів також можуть призвести до розвитку ксерозу.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки оцінок немає)