Меланома – це злоякісна пухлина шкіри. На жаль, в останні роки через масові відвідування соляріїв, надмірні опромінення сонячним ультрафіолетом і невисоку поінформованість населення про обов’язковий захист від сонця, зросла захворюваність на одну з найважчих проблем онкології та дерматології — меланому. По даним статистики смертність від меланоми займає 2 місце у цілому світі після раку легень.

Меланома на шкірі
Меланома гладкої шкіри

Меланома може розвинутись як і з невуса (родимки), так і з незміненої на вигляд шкіри. Основними причинами розвитку меланоми є генетична схильність до цієї хвороби, та надмірне перебування на сонці. Вважають, що ризик розвитку меланоми у людей, які згорали на сонці більше, ніж три рази за життя, зростає в декілька разів. Зустрічаються випадки, коли меланому діагностували у декількох членів однієї сім’ї. Високий ризик розвитку меланоми у людей з множинними невусами, які мають високу здатність перероджуватись у цю пухлину. Як відрізнити доброякісний невус від такого, що може перетворитись на меланому, або ж від самої меланоми? На жаль, це не під силу навіть ні дерматологам ні онкологам. Для такої діагностики потрібні не лише знання лікаря, але й спеціальна техніка (дерматоскопи, мікроскопи та інше).

Розпад меланоми
Меланома на шкірі

Запідозрити меланому або невус, які перероджуються, може навіть сам пацієнт. Для цього треба оцінити декілька параметрів невуса. Перше на що мав би звернути увагу пацієнт – це різкий ріст новоутвора та змінення кольорів. Насторожити повинні яскраві кольори, або різнобарвність. Також для меланоми та «підозрілих» невусів характерна асиметрія, тобто неправильна форма. Оскільки прогноз хвороби залежить від того, на якій стадії виявлена меланома, ми рекомендуємо звертатись до лікаря при найменшій підозрі. Профілактика меланоми полягає у правильному захисті шкіри від сонця та періодичному контролі та/або видаленні «підозрілих» невусів .

Лікування меланоми

Лікування меланоми – термінове хірургічне висічення пухлини. На жаль, на пізніх стадіях хвороби – лікування не дає ефекту. На сьогоднішній день сотні наукових досліджень спрямовані на винайдення нових методів лікування меланоми. Проте, ні один з них ще не показав навіть задовільних результатів. Меланома, яка діагностована та видалена вчасно – єдиний спосіб вберегти себе від найгірших наслідків. Завдяки дерматоскопії наші спеціалісти можуть виявити переродження невусів у меланому. В такому випадку Вам негайно будуть надані найширші рекомендації щодо її термінового видалення в онкологічних клініках Львова, України чи Європи. Пам’ятайте, день без правильного лікування може рівнятися життю.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, оцінка: 4,00 из 5)