Псоріаз – хронічний рецидивуючий дерматоз невстановленої етіології, який характеризується наявністю папул, що лущаться, та в залежності від форми може важко піддаватися лікуванню. Псоріаз –  незаразне захворювання.

Бляшкова форма псоріазу
Бляшкова форма псоріазу

Висипка при псоріазі нагадує панцир, на тілі та голові з’являються спочатку дрібні, а пізніше масивні кірки, які вкриваються дрібненькими сріблястими лусочками. Висипання називають «псоріатичними бляшками».

Розрізняють декілька форм псоріазу в залежності від типових місць висипки. При звичайному псоріазі висипка розміщена на волосистій частині голови (особливо виражена по краях росту волосся – по типу «корони»), ділянці попереку, на ліктях та колінах. Інший вид псоріазу «інверсний псоріаз» розміщується в складках, під пахами, на шиї, під колінами або в ділянці паху.

«Каплевидний псоріаз» проявляється на шкірі шиї, спини та живота маленькими «псоріатичними бляшками», які подекуди зливаються між собою. Також існує досить рідкісна форма псоріазу, яка уражає лише долоні та підошви. При деяких формах псоріазу уражаються нігті, на яких можна побачити маленькі точкові втиснення, складається враження, що нігті поколені голкою. На пізніх стадіях псоріазу може розвинутись пошкодження суглобів, тому важливо вчасно розпочати лікування.

Дерматологічні прояви краплевидного псоріазу
Дерматологічні прояви краплевидного псоріазу

Псоріатичне пошкодження суглобів або нігтів може розвиватись і без попередньої висипки на тілі як окремі форми хвороби.

Висипання на шкірі можуть свербіти, тому хворі часто розчухують «псоріатичні бляшки» та шкіру навколо них. Найчастіше свербить висипка на волосистій частині голови.

Причин розвитку псоріазу є декілька. На першому місці стоять генетична схильність, ендокринні та імунологічні порушення в організмі. Також до них відносяться нервові стреси (у дітей часто після перших днів у школі, після розлучення батьків). Провокувати повторні прояви хвороби можуть: зміна клімату, емоційні перенавантаження, перенесені хвороби, переохолодження, алкоголізм, травми. Псоріаз має сезонний перебіг. В одних пацієнтів хвороба проявляється в холодні пори року, а в інших навпаки – літом.

Лікування псоріазу

Лікування псоріазу досить складне та тривале і, враховуючи можливий розвиток пошкодження суглобів на пізніх стадіях, потрібно своєчасно звернутись за допомогою до кваліфікованих спеціалістів.

Сучасні підходи до лікування псоріазу полягають у:

Псоріаз голови
Псоріаз голови
  • місцевій (креми, мазі, лосьйони),
  • системній терапії.

Місцево застосовують зволожуючі та відлущуючі, а також гормональні креми та мазі. Все менше використовують препарати з дьогтем. Популярності набирають сучасні місцеві препарати, які знижують місцевий імунітет шкіри, так звані «імуносупресивні» препарати. Для системної терапії призначають препарати та найсучасніші «біологічні препарати», які вважаються найефективнішими і відносяться до «золотих стандартів» лікування псоріазу в Європі та Америці.

Одним із провідних методів лікування псоріазу є фототерапія (UVB, PUVA), яка дозволяє пацієнту  не відриватися від повсякденного життя. Такий метод лікування найбільше схвалюється пацієнтами через свою простоту, безболісність та швидкий ефект. Наша клініка надає змогу пройти курс фототерапії (UVB) з використанням найсучасніших апаратів провідних виробників світу.

Висококваліфіковані спеціалісти клініки «ЛеоДерм» підберуть найоптимальніше для Вас лікування та нададуть подальші рекомендації, щоб зробити процес Вашого лікування максимально коротким, а позитивний ефект від отриманого лікування максимально довготривалим.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (16 голосів, оцінка: 4,13 из 5)