Відчуття стягнення, печіння,  почервоніння шкіри обличчя, гнійничкова або вугрова висипка, поява судинних зірочок навколо носа — ознаки характерні для Розацеа або Рожевих вугрів.rosacea

В основі захворювання лежить генетична схильність. Причинами розвитку цієї хвороби часто є порушення та захворювання травної системи, емоційні навантаження, стреси. Важливу роль у розвитку Розацеа відіграє кліщ — Demodex Folliculorum, але основними причинами залишається підвищена чутливість судин обличчя до різноманітних впливів. Рожевими вугрями однаково хворіють люди обох статей віком 30-50 років,але до лікарів частіше звертаються жінки передклімактеричного віку. У хворих на розацеа у відповідь на певні подразники поверхневі артерії шкіри розширюються, які в нормі  не повинні реагувати. Основними факторами, які подразнють судини та провокують загострення Розацеа, є сильні фізичні навантаження, перебування на холоді або спеці, часті відвідування сауни та приймання гарячих ванн, вживання алкоголю, гарячої або гострої їжі. При окремих формах Розацеа уражаються очі — офтальморозацеа (погіршення зору, відчуття піску в очах), підборіддя, шия. Якщо вчасно не розпочати лікування то захворювання переходить у наступну стадію — «ринофіма» ураження носа (ніс збільшується в розмірах, стають видимими пори та судинні зірочки ), який стає подібним на м’яч для гольфу.

Лікування розацеа, рожевих вугрів

У першу чергу потрібно виявити та усунути провокуючі фактори. Для лікування Розацеа  використовують як місцеву (мазі, креми, лосьйони), так і системну терапію. Для місцевого лікування використовують препарати з метронідазолом, азалеїновою кислотою, антибіотиками та з сіркою. При важких формах використовують системні препаратами із протизапальними дозами антибіотиків, метронідазолом та ретиноїдами. В окремих випадках може застосовуватись лікування лазером або імпульсна фототерапія. Для прискорення одужання застосовують кріомасаж рідким азотом на ділянки почервоніння. Шкіра обличчя – візитна картка кожної людини. Тільки правильне лікування із коректним доглядом за шкірою дозволить Вам позбутися надокучливих проблем обличчя, які псують якість Вашого життя.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, оцінка: 4,33 из 5)