Висівкоподібний лишай
Різнокольоровий лишай

Досить часто на пляжах, в басейнах, саунах або ж у себе вдома ми зустрічаємо людей з великою кількістю маленьких плям на спині, обличчі, грудях,шиї, які подекуди зливаються, утворюючи суцільну пляму з чіткими краями. Переважно це плями білого кольору з відтінком від рожево-коричневого до буруватого. Якщо придивитись краще, то можна побачити дрібненьке лущення на поверхні цих плям, яке нагадує висівки, від чого і походить назва цього захворювання — висівкоподібний або різнокольоровий лишай. Часто цю хворобу плутають з вітіліго та альбінізмом, але насправді це звичайне поверхневе ураження шкіри грибками. Грибок може паразитувати на шкірі довгий час, не викликаючи при цьому жодних проявів хвороби.

Різнокольоровий лишай
Висівковий лишай на спині

Захворювання проявляється після падіння імунітету після хворіб, стресів. Також пусковими факторами можуть бути надмірна пітливість, часте миття тіла милом та гелями, які змивають природній захисний жир зі шкіри. Заразитись висівкоподібним лишаєм можна при користуванні спільним одягом, рушниками, при прямому доторканні до хворого. Проте, чи проявиться ця хвороба після зараження — залежить від стану вашого імунітету.

 

Лікування висівкоподібного лишаю полягає у використанні протигрибкових шампунів, гелів та мил. У випадку їх неефективності, що буває вкрай рідко, призначають протигрибкові препарати в таблетках. Якщо у Вас виникають питання, щодо правильного лікування, зверніться до нашого медичного закладу, де Вам буде запропоновано найоптимальніший курс лікування.

Будь ласка, оцініть сторінку:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (8 голосів, оцінка: 3,63 из 5)